شیشه اتومبیل یکی از قسمت هایی است که اکثر افراد به آن توجهی ندارند. با این وجود که این قطعه از خودرو از اهمیت زیادی برخودار است. حتما از خودتان می پرسید که چرا شیشه اتومبیل اهمیت زیادی دارد ؟ به این دلیل که استحکام خودرو و همچنین امنیت سرنشینان آن، به شیشه خودرو بستگی دارد. به اینگونه که حتی اگر یک ترک کوچک بر روی شیشه شما به وجود بیاید، خطرات زیادی را به دنبال دارد. حال در این  مقاله ما قصد داریم تا درمورد شیشه اتومبیل، اهمیت، راه های تعمیر و مهم تر از همه شیشه رودیوس با شما صحبت کنیم. پس اگر می خواهید درمورد شیشه اتومبیل و این خودرو اطلاعات بیشتری کسب کنید، این مقاله را از دست ندهید.

شیشه-جلو-رودیوس
شیشه جلو رودیوسشیشه عقب رودیوس
شیشه درب رودیوسشیشه روستونی رودیوس
شیشه روستونی عقب رودیوسشیشه لچکی رودیوس

خودرو رودیوس

سانگ یانگ رودیوس ( Ssangyoung rodius  ) توسط شرکت خودروسازی سانگ یانگ موتور از سال 2004 تا به امروز در حال تولید است. نام این خودرو در برخی از مناطق stavic است. خودروی رودیوس درواقع یک مینی ون ( mpv  ) محسوب می شود. این اتومبیل برای 5 الی 7 نفر سرنشین قابل استفاده است. علاوه بر این صندلی آن قابلیت جمع شدن را دارد که در نتیجه فضای باز بیشتری داشته و سرنشینان بیشتری را در خود جای می دهد.

شیشه-رودیوس

شیشه رودیوس

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، شیشه اتومبیل جزو قطعات مهم آن است. اما متاسفانه خریدان خودرو اهمیت زیادی برای آن قائل نمی شوند و حتی در معاملات خودرو نیز توجهی به آن نمی کنند. درمورد قیمت شیشه رودیوس باید بگوییم که حداقل یک درصد از قیمت خودرو را شامل می شود و با توجه به نوسانات قیمت امروز، مبلغ پایینی به حساب نمی آید. در صنعت خودرو سازی رودیوس، ظرافت و حساسیت شیشه آن، جزو صنایع خاص به شمار می آید. شیشه های خودروی سانگ یانگ رودیوس شامل شیشه جلو، شیشه عقب، شیشه درب عقب و درب جلو، لچکیف سانروف و همچنین بالابر می شوند. که در ادامه هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم.


جهت اطلاعات بیشتر در خصوص شیشه خودرو و همچنین مشاوره رایگان می توانید با عبدالهی گلس در تماس باشید و  به جواب هر سوالی که ذهنتان را مشغول کرده است، برسید.

شیشه-روستونی-عقب-رودیوس

شیشه جلو رودیوس

شیشه جلو این خودرو جهت محافظت سرنشینان خودرو از حوادث طبیعی و غیر طبیعی همچون باد، باران، آوار احتمالی در جاده، پرتاب سنگ و … ساخته و نصب می شود. علاوه بر این، شیشه جلو جهت ایجاد خاصیت آیرودینامیک نیز در خودرو قرار داده می شود.

جنس شیشه جلو خودرو ها در ابتدا از شیشه معمولی بود که خطرات زیادی داشت. چرا که ممکن بود بر اثر ضربه شیشه شکسته شود و قطعات آن به سرنشینان خودرو آسیب های جبران ناپذیری برساند. اما مدتی بود که شیشه جلو رودیوس از جنس سکوریت ساخته می شد که این نوع شیشه از ایمنی بسیار زیادی برخودار است. نصب این نوع شیشه ها با در زمان قدیم، با استفاده از لاستیک و چسب انجام می شد که مجددا خطر آفرین بود.

front-windshield

 چند سال بعد، شخصی به نام هنری فورد برای ساخت شیشه جلو از شیشه لمینت استفاده کرد. این شیشه نسبت به شیشه های دیگر ایمن تر است. امروزه شیشه جلو اتومبیل ها با جنس لمینت ساخته می شود.

لازم به ذکر است که شیشه های جلو و عقب خودرو سانگ یانگ رودیوس سیستم یخ زدایی دارند.

قیمت شیشه های جلو رودیوس

قیمت های شیشه جلو رودیوس به شرح زیر هستند :

شیشه جلو سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2013: تماس بگیرید

– قیمت شیشه جلو سانگ یانگ  رودیوس 2004 تا 2019 : تماس بگیرید
– شیشه جلو سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2008 : تماس بگیرید

Rodius-rear-window


جهت نصب، تعمیر، ترمیم و تعویض شیشه رودیوس و سایر خودرو ها می توانید با شیشه عبدالهی تماس بگیرید و در سریع ترین زمان، با بالاترین کیفیت و  استفاده از تجهیزات حرفه ای، شیشه اتومبیل خود را تعمیر کنید.

شیشه عقب رودیوس

شیشه های عقب خودرو رودیوس کمی با قسمت جلویی آن تفاوت دارند و آن هم این است که این نوع شیشه ها در هنگام تصادف و ضربه کاملا خرد می شوند. جنس این نوع شیشه ها معمولا سکوریت است. شیشه های عقب خودرو معمولا المنت دار هستند. منظور از المنت دار خطوط هیتر بر روی شیشه عقب خودرو است.

شیشه-عقب-رودیوس


در فصل سرما هنگامی که برف یا باران می بارد، شما بهاری خودروی خودرو روشن می کنید. با وصل کردن برق خودرو به خطوط هیتر موجود در شیشه عقب ماشین، بخار روی شیشه از بین می رود و دید رانندگان راحت تر می شود. همانطور که گفتیم، این شیشه ها از جنس سکوریت بوده و دور مشکی هستند.

قیمت شیشه عقب رودیوس

– شیشه عقب خودروی رودیوس را می توانید در موارد زیر مشاهده کنید :

– قیمت شیشه عقب سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2008 : تماس بگیرید

– شیشه عقب سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2013 : تماس بگیرید

– قیمت شیشه عقب سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2019 : تماس بگیرید

با توجه به نوسانات قیمت بازار و اطلاع از آسیبی که به شیشه خودروی شما رسیده است، پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان شیشه عبدالهی بهره مند شود.

شیشه درب جلو رودیوس

این نوع شیشه ها، شیشه های جانبی خودرو نام دارند. شیشه های جانبی خودرو شامل شیشه ها درب جلو و درب عقب، لچکی و شیشه رولگیری خودرو می شوند.  شیشه عقب خودرو و یا به طور کلی شیشه های جانبی، از جنس شیشه سکوریت هستند. به شیشه های سکوریت Toughened  یا Tempered glass  نیز گفته می شود. این نوع شیشه ها مقاومت بیشتری نسبت به شیشه های ممولی دارند.

شیشه-درب-جلو-رودیوس

این قسمت از شیشه خودرو که از جنس سکوریت است، پس از شکل دهی و برش کاری در دمای 600 الی 700 درجه سانتی گراد حرارت داده می شود و سپس به سرعت سرد می شوند. این کار سبب افزایش استحکام آن ها تا ده برابر می شود. گلس جانبی رودیوس در اثر ضربه شدید و یا شکست، به قطعات بسیار ریز تبدیل می شود. قطعات این نوع شیشه ها، هنگام شکست لبه های تیز ندارند و خطری برای سرنشینان خودرو ایجا نمی کنند. همچنین باعث کاهش آسیب به آن ها می شوند.

قیمت شیشه درب جلو  رودیوس

شما در این بخش قیمت های شیشه درب جلو خودروی سانگ یانگ رودیوس را مشاهده می کنید :

– قیمت شیشه درب جلو سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2008 : تماس بگیرید

– شیشه درب جلو ساینگ یانگ رودیوس 2004 – 2013 : تماس بگیرید

– گلس درب جلو سانگ یانگ رودیوس 2004 – 2019 : تماس بگیرید

برای اطلاع از قیمت ها، تعمیر، تعویض و ترمیم شیشه درب جلو رودیوس و شیشه سایر خودرو ها می توانید با شیشه عبدالهی تماس بگیرید.

شیشه درب عقب رودیوس

شیشه درب عقب نیز همانند درب جلو، شیشه جانبی محسوب می شود و همانطور که اشاره کردیم جنس آن سکوریت می باشد. گلس های رودیوس به غیر از شیشه جلو، لایه P. V. B ندارد. اما در مقابل استحکام خوبی دارند.

قیمت شیشه درب عقب رودیوس

در شیشه عبدالهی شیشه های درجه یک و نصب با ضمانت فروخته می شود. شما در صورت نیاز به شیشه های قیمت و کیفیت پایین تر می توانید با در تماس باشید. همچنین چسب مورد استفاده شیشه در عبدالهی گلس با کیفیت بوده و قیمت بسیار زیادی نیز دارند.

قیمت شیشه های درب عقب خودرو رودیوس به شرح زیر است :

– قیمت شیشه درب عقب سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2008 : تماس بگیرید

– شیشه درب عقب سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2013 : تماس بگیرید

– قیمت شیشه درب عقب سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2019 : تماس بگیرید

با توجه به نوسانات قیمت بازار برای اطلاع از قیمت شیشه درب عقب سانگ یانگ رودیوس می توانید با ما تماس بگیرید و آن خود را تعمیر کنید. شیشه عبدالهی حتی قابلیت تعمیر سیار را نیز دارد.

لچکی خودرو رودیوس

لچکی نیز مانند شیشه های درب عقب و جلو خودرو جزو شیشه های لچکی محسوب می شود. نام دیگر این شیشه ها رو ستونی است که می توانند مشکل دار باشند. شیشه های لچکی اندازه متفاوتی دارند که به نوع و مدل خودروی شما بستگی دارد. از همین رو جهت اطلاع از اندازه و اطلاعات کامل لچکی خودروی رودیسو می توانید با ما تماس بگیرید و درخواست مشاوره به صورت رایگان کنید.

شیشه-درب-عقب-و-روستونی-اول-رودیوس

قیمت لچکی رودیوس

در این بخش قصد داریم تا قیمت شیشه لچکی خودرو را بیان کنیم.

قیمت های شیشه لچکی اعم از :

– قیمت شیشه لچکی سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2008 : تماس بگیرید.
– شیشه لچکی سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2013 : تماس بگیرید.
-قیمت شیشه لچکی سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2019 : تماس بگیرید.
جهت توضیحات تکمیلی مربوطه و مشاوره رایگان با کارشناسان ما می توانید با ما تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.

شیشه سانروف رودیوس

صفحات سانروف از لحاظ موقعیت و حالت قرار گیری نسبت به سقف، نحوه باز و بسته شدن، کنترل دستی یا الکتریکی، زاویه شیب، جنس و ابعاد دارای انواع مختلفی هستند. سانروف این نوع خودرو ها فعال بوده و همچنین به سیستم ایمنی مجاز هستند.

قیمت شیشه سانروف رودیوس

قیمت سانروف سانگ یانگ رودیوس به شرح زیر می باشد :

– شیشه سانروف سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2008 : تماس بگیرید

– سانروف سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2013 : تماس بگیرید

– قیمت سانروف  سانگ یانگ رودیوس 2004 تا 2019 : تماس بگیرید

همانطور که متوجه شدید، با توجه به شرایط بازار و قیمت ها برای اطلاع از قیمت شیشه سانروف این خودرو شما باید با کارشناسان شیشه عبدالهی تماس بگیرید و از قیمت ها مطلع شوید.

انواع سانروف رودیوس

همانطور که اشاره کردیم، سانروف ها انواع مختلفی دارد که شامل :

– سانروف داخلی ( in- built sunroof )
– سانروف اسپویلر ( spoiler sunroof  )
– پاپ آپ ( pop – up sunroof )
– جمع شونده ( folding sunroof )
– جدا شونده ( removable sunroof )
– چشم انداز ( panoramic sunroof)

در ادامه هر کدام از این سانروف ها را به اختصار برایتان توضیح می دهیم.

سانروف داخلی

پنل این نوع سانروف ها در داخل خودرو قرار دارد. در واقع هنگام باز و بسته شدن سانروف، قطعه درون سقف اتومبیل می رود. دلایل قرار گرفتن این نوع سانروف داخل خودرو، ضخامت سقف نسبت به حالات دیگر بیشتر است.

سانروف اسپویلر

این سانروف کاملا برعکس سانروف داخلی، به سمت بیرون خودرو باز و بسته می شود. طراحان سانروف اسپویلر، هدفشان از ساخت پنل با زاویه ورود هوا و نور به میزان استاندارد بوده است. مزایای این نوع سانروف ها این است که اندازه باز شدن آن با دقت بیشتری توسط سرنشینان خودرو و با کلید های فرمان انجام می شود.

سانروف پاپ آپ

سانروف های پاپ آپ به صورت دستی کنترل می شود. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید در سانروف پاپ به آن توجه داشته باشید، امکان جدا شدن پنل از رو سقف ماشین می باشد.

سانروف جمع شونده

نوع بعدی سانروف جمع شونده است. محل قرار گیری این قطعه بین سقف فلزی خودرو و تزئینات داخل کابین  می باشد. در این نوع پنل ها، یک سطح دیگری نیز در نمای بیرون آن قرار دارد که با پارچه پوشانده شده است و راننده خودرو پس از باز شدن صفحه شیشه ای باید آن پارچه را به صورت دستی جمع کند.

سانروف جدا شونده

در سانروف جدا شونده، قابلیت جدا شدن پنل از سقف خودرو به صورت کامل وجود دارد. این نوع پنل ها معمولت برای خودرو های خاص و گران قیمت مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این این نوع سانروف ها، از لحاظ اندازه، کمی بزرگ تر از صفحات دیگر است.

سانروف چشم انداز

این نوع از پنل ها، جدید ترین نسل سانروف ها می باشد. این نوع سانروف ها از دو عدد پنل شیشه ای بزرگ جدا در کنار هم ساخته اند و قابلیت باز و بسته شدن هر کدام به صورت جداگانه امکان پذیر است. در حقیقت یکی از این صفحه های برای سرنشینان جلو و دیگری برای سرنشینان عقب کار گذاشته می شود.

 نصب سانروف رودیوس

سانروف ها قابلیت اصلی در خط تولید شرکت های خودرو سازی هستند که روی ماشین های اسپورت و گران قیمت نصب می شوند. علاوه بر این نصب این سانروف ها روی برخی از ماشین های بدون سانروف، به صورت سفارشی و تحت چارچوبی خاصی نصب می شوند.

لازم است بدانید که شرکت های خودرو  ساز سفارشی وجود دارند که بعد از بررسی خودرو شما و تایید کارشناسان، شرایط مورد نیاز برای نصب سانروف برای اتومبیل شما را فراهم می کنند.

برا نصب سانروف خودرو رودیوس و سایر خودرو ها می توانید با شیشه عبدالهی در تماس باشید.

جهت خرید آینه خودرو به فروشگاه اینترنتی یدک فیت مراجعه کنید.


خدمات شیشه اتومبیل عبدالهی

 • فروش و نصب انواع شیشه اتومبیل از جمله : شیشه جلو ، شیشه عقب ، شیشه های درب جلو و عقب ، شیشه روستونی رودیوس
 • ترمیم سنگ خوردگی و ترک شیشه اتومبیل
 • فروش و نصب آینه بغل رودیوس
 • تعمیر و تعویض آینه بغل خودرو رودیوس
 • فروش و نصب شیشه آینه بغل سانگ یانگ رودیوس
 • فروش و تعویض شیشه بالابر خودرو
 • تعمیر و نصب شیشه بالابر خودرو رودیوس
 • تعمیر سانروف انواع خودرو
 • فروش و نصب شیشه سانروف اتومبیل رودیوس
 • فروش و نصب شیشه دودی فابریک انواع خودرو
 • دودی کردن شیشه های خودرو با برچسب دودی سولار
 • آب بندی فابریک شیشه های جلو و عقب اتومبیل
 • فروش و نصب انواع تیغه برف پاک کن فابریک و ژله ای
 • تعمیرات قفل خودرو ( قفل درب و قفل مرکزی )
مدت زمان تعویض شیشه جلو رودیوس چقدره؟

با نظافت و تمیز کاری کار 1 ساعت هم خود کار اصلی تقریبا 45 دقیقه بیشترزمان نمی برد.

بهترین مارک شیشه عقب رودیوس چیه؟

به غیر از شیشه اصلی می توانید از شیشه های ایرانی با کیفیت عالی مانند ونوس امید اسیا استفاده کنید. وگرنه خب مسلما شیشه اصلی اول بعد شیشه های مشابه البته شیشه اصلی به علت هزینه گمرکی قیمت بالاتری نسبت به نمونه ی ایرانی دارد. و گرنه از لحاظ کیفیت تفاوت چندانی ندارند.