شیشه هایس دارای شیشه جلو ، عقب، درب ها که اندازه ی شیشه جلو هایس معمولی با هایس سقف بلند تفاوت دارد. زمان خرید شیشه هایس به این موضوع دقت کنید.برای استعلام قیمت شیشه جلو ، عقب ، درب هایس تماس بگیرید. یکی از اجزای مهم و حیاتی در خودرو شیشه آن می باشد. این شیشه ها در گذشته به شکل متفاوتی بودند و جنس آن ها فرق می کرد. همانطور که مشخص است، جنس آن ها از شیشه های معمولی بود.

شیشه های معمولی، به راحتی شکسته می شدند و هنگامی که می شکستند، به قطعات بسیاری تیزی تبدیل می شدند که خطر زیادی برای افراد داخل خودرو داشت. اما امروزه جنس شیشه اتومبیل ها از دو جنس لمینت و سکوریت می باشد. در ادامه می خواهیم درمورد شیشه هایس، تعویض، خرید آن و … با شما صحبت کنیم. پس این مقاله حیاتی را از دست ندهید.

تعویض شیشه جلو هایس

02177196143

شیشه هایس

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، خودرو هایس محصول کشور ژاپن می باشد و در تمام دنیا از ارزش بسیار زیادی برخوردار است. این خودرو دارای استهلاک کم و مصرف سوخت اقتصادی می باشد که معمولا برای تشریفات و تاکسی های فرودگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. شیشه هایس شامل:

02177196143

شیشه هایس

-شیشه های جلو تویوتا هایس

-گلس های درب های جلو تویوتا هایس

-درب های عقب تویوتا هایس

-روگلگیری تویوتا هایس

-شیشه عقب تویوتا هایس

در ادامه هر کدام از این شیشه هارا به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

شیشه-جلو-هایس

شیشه جلو هایس

در این خودرو در قسمت جلویی یک پایه آینه وجود دارد که در قسمتت بالا و وسط شیشه واقع شده است. همچنین در قسمت پایین شماره شاسی یا همان وین نامبر وجود دارد. تیپ رنگی شیشه جلو هایس سبز بوده و یووی کات و ضد اشعه خورشید می باشد. جنس این شیشه از لمینت است. شیشه های لمینت همانطور که در ابتدای مقاله نام آن را مشاهده کردید، یکی از شیشه های خودرو می باشد.

این گلس ها دارای دو یا چندین لایه PVB  هستند که شیشه در وسط این لایه ها قرار می گیرد. لایه های PVB از پخش شدن تکه های شیشه جلوگیری کرده و آن ها کنار هم به صورت منسجم نگه می دارند.این نوع شیشه ها معمولا فقط در قسمت جلویی خودرو مورد استفاده قرار می گیرند. اما در بعضی از خودرو های خارجی نیز در درب های دیگر از این شیشه استفاده می شود که دلیل آن بالا بردن ایمنی است.

02177196143

شیشه-جلو-هایس-در-اومده-

قیمت شیشه جلو هایس

-قیمت شیشه جلو خودرو هایس (1967 تاکنون): تماس بگیرید.

-شیشه جلو خودرو هایس (2007 تاکنون): تماس بگیرید.

جهت اطلاع از قیمت شیشه هایس و سایر خودرو ها می توانید با شیشه اتومبیل عبدالهی تماس بگیرید. در شیشه اتومبیل عبدالهی انواع خدمات شیشه همچون ترمیم، تعویض، خرید و … صورت می گیرد.

شیشه درب های جلو هایس

02177196143

شیشه درب های جلویی این خودرو با دو عدد پایه پلاستیکی که در زیر شیشه متصل هستند با بالا بر برقی نصب می شود. تیپ رنگی این شیشه ها سبز بوده و یووی کات و ضد اشعه خورشید می باشد.

در قسمت درب کشویی 3 تیکه شیشه وجود دارد که قسمت چپ، در قسمت راست آن به صورت ثابت و میانی آن کشویی است. همچنین قسمت ستون وسط یک شیشه مستطیل شکل که مانند کتیبه می باشد، وجود دارد. این گلس روی درب خودرو به صورت ثابت  ساخته شده است. شیشه قسمت ستون وسط، در تیپ رنگی سبز و دودی می باشد.

شیشه-بغل-از-داخل

جنس این شیشه از سکوریت است. شیشه سکوریت بسیار محکم و مقاوم بوده و به همین دلیل هنگام شکستن به قطعات بسیار ریزی تبدیل می شود که به خاک ریزه شباهت دارد. این شیشه ها نوک تیز نیستند و به سرنشینان خودرو آسیب نمی رسانند. همچنین شیشه های سکوریت 7 برابر مقاومت بیشتری نسبت به شیشه های معمولی دارند.

شیشه-سمت-شاگرد-هایس

قیمت شیشه درب های جلو هایس

02177196143

-قیمت شیشه درب های جلو خودرو هایس (1967 تاکنون): تماس بگیرید.

-شیشه درب های جلو خودرو هایس (2007 تاکنون): تماس بگیرید.

همانطور که می دانید، در بازار شیشه نوسانات مختلفی وجود دارد به همین دلیل از درج قیمت ها معذوریم و از شما مشتریان عزیز عذر خواهی می کنیم. اما برای اطلاع از قیمت ها می توانید با شیشه اتومبیل عبدالهی تماس حاصل فرمایید.

شیشه-درب-جلو-راست-هایس

قیمت شیشه درب هایس

برای استعلام قیمت شیشه درب هایس تماس بگیرید.

در روز های تعطیل باز است تماس بگیرید

شیشه بالای گلگیر چرخ

02177196143

این شیشه دارای دو مدل است که مدل اول آن، 3 تیکه بوده و در قسمت چپ و راست آن به صورت ثابت و قسمت میانی آن کشویی می باشد. تیپ رنگی این شیشه سبز و یووی کات و ضد اشعه خورشید می باشد.

شیشه-بغل-سمت-راست-هایس

مدل دوم آن به صورت یک تیکه است و بدون قیمت پنجره باد خور می باشد. رنگ آن ها سبز بوده و یووی کات و ضد اشعه خورشید است. جنس این نوع شیشه ها هم از سکوریت می باشد. شیشه های سکوریت در 600 الی 700 درجه سانتی گراد حرارت داده شده و به سرعت سرد می شود. این فرآیند سبب بالا بردن استحکام آن ها می شود.

خودرو هایس

شیشه هایس

02177196143

تویوتا هایس خودرویی است که از سال 2008 تا کنون از طریق شرکت تویوتا در ژاپن تولید می شود. موتور این خودرو 4 سیلندر 16 سوپاپه می باشد. همچنین حجم موتور آن نیز 2694 سی سی است. در ادامه درمورد شیشه هایس صحبت خواهیم کرد.

قیمت شیشه بالای گلگیر هایس

02177196143

-قیمت شیشه بالای گلگیر خودرو هایس (1967 تاکنون): تماس بگیرید.

-شیشه بالای گلگیر خودرو هایس (2007 تاکنون): تماس بگیرید.

شیشه-درب-کشویی-هایس

در شیشه عبدالهی انواع شیشه هایس و شیشه خودرو های دیگر به فروش می رسد. همچنین شما می توانید برای انجام خدمات مختلف به صورت حضوری تشریف بیارید تا خدمات شیشه شما در بهترین کیفیت و سریع ترین زمان انجام شود. همچنین شیشه اتومبیل عبدالهی امکان ارائه خدمات به صورت سیار را نیز دارد.

شیشه عقب هایس

02177196143

این قسمت شیش در این خودرو 159 سانتی متر طول دارد و گرم کن و سوراخ برف پاک کن را نیز دارا می باشد. شیشه عقب هایس روی درب صندوق عقب و به صورت پابت نصب می شود. تیپ رنگی این نوع شیشه سبز می باشد و یووی کات و ضد اشعه خورشید است.

نام دیگر شیشه های عقب، گلس المنت دار نیز می باشد. المنت همان خطوط مشکی رنگ پشت شیشه ها است که درواقع خطوط گرم کن هستند. خطوط گرم کن با وصل شدن برق به ماشین دید راننده را واضح تر کرده و قطرات برف و باران را از روی شیشه از بین می برند.

شیشه-عقب-هایس

جنس شیشه های المنت دار، سکوریت می باشد و تحمل فشار تا وزن 40 کیلوگرم را دارند. همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، این نوع شیشه ها به قطعات خیلی ریزی تقسیم می شود و برای سرنشینان خودرو خطری ندارد. تفاوتی که شیشه های لمینت و سکوریت با هم دارند این است که شیشه های لمینت هنگام شکستن و یا ترک خوردن قابلیت ترمیم را دارند. همانطور که می دانید ترمیم هزینه بسیار کمتری از تعویض دارد. اما شیشه های سکوریت در صورتی که شکسته شوند، تنها چاره آن ها تعویض است.

شیشه ون برلیانس h2l با شیشه هایس مشابه است. می توانید در صورتی که شیشه های ون برلیانس را نیافتید شیشه های تویوتا هایس را نصب کنید.

اما مثلا شیشه سیباون با هایس یکی نیست. و شیشه مخصوص خودش را دارد.

قیمت شیشه عقب هایس

02177196143

-قیمت شیشه جلو خودرو هایس (1967 تاکنون): تماس بگیرید.

-شیشه جلو خودرو هایس (2007 تاکنون): تماس بگیرید.

برای اطلاع از قیمت عقب این خودرو و خوردو های دیگر می توانید با شیشه اتومبیل عبدالهی تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید.

ترمیم شیشه

02177196143

در تعمیرات شیشه خودرو، نام ترمیم را بار ها و بار ها شنیده اید و شاید برایتان سوال باشد که ترمیم خودرو چیست ؟ در جواب باید به شما بگوییم که ترمیم یا همان محو کردن شکستگی شیشه خودرو، فرآیندی است که توسط یک شخص متخصص برای مانع پیشروی شکستگی یا ترک شیشه انجام می شود. این کار گاهی موجب بهتر شدن ظاهر شیشه و گاهی اوقات ترک شیشه را کامل از بین می برد.

شیشه-درب-کشویی-هایس

شکستگی غیر قابل ترمیم و قابل ترمیم

تمام شکستگی ها می توانند توسط متخصصین مرمت شوند، اما شکستگی هایی که عمیق هستند و یا آسیب زیادی به آن ها وارد شده است، تنها راه چاره آن ها تعویض می باشد.

برای فرآیند ترمیم طول شکستگی شما نباید بیش از 50 سانتی متر باشد. لازم به ذکر است که مدل های مختلف سنگ خوردگی نیز قابل ترمیم هستند. منظور از سنگ خوردگی، همان سنگ هایی هستند که در جاده ها، در زیر لاستیک ماشین های جلویی به سمت شیشه پرتاب می شوند.  این سنگ ها ریز بوده و باعث شکستگی دایره ای شکل خواهند شد.

شیشه-بغل-هایس

شیشه های لمینت همانطور که گفتیم دارای چند لایه مختلف هستند و قابلیت ترمیم را دارا می باشند. این شیشه ها همانطور که متوجه شدید در قیمت جلویی ماشین استفاده می شوند. شیشه های دیگر که به آن ها شیشه های جانبی گفته می شود، از جنس سکوریت یا تمپورت هستند.

باید ها و نباید های ترمیم شیشه

02177196143

به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان نباید هیچگونه مایعات مخصوصا آب با شکستگی خودرو شما تماس داشته باشد. چرا که آب می تواند به عمق شیشه نفوذ کند و باعث کثیف شدن آن بشود.حتی آب ممکن است لجن و کثیفی را وارد شیشه کند و بعد از تبخیر تنها جرم و کثیفی باقی بماند. همچنین این کثیفی در فرآیند ترمیم هم تاثیر دارند. چرا که باعث کمتر شدن میزان محو شدگی می شود.

چرا ترمیم شیشه ؟!

02177196143

دلیل اول و اصلی ترین آن برای انتخاب ترمیم شیشه، فابریک بودن گلس خودرو است. چرا که حتی اگر بهترین و با کیفیت ترین نوع شیشه را خریداری کنید، باز هم به فابریک آن نمی رسد.

دلیل دوم آن را می توان قیمت شیشه خودرو دانست. همانطور که می دانید ترمیم شیشه اتومبیل قیمت بسیار کمتری در مقایسه با خرید و تعویض آن دارد. همچنین در صورتی که شیشه خودرو خود را تعویض کنید، بسیار سخت می باشد که مانند اول به درستی سر جایش قرار بگیرد. مگر اینکه از تکنسین ها و افراد آموزش دیده برای این کار کمک بخواهید.

تعویض شیشه

02177196143

جهت تعویض شیشه باید به یک سری نکات توجه کنید که این نکات شامل:

-در مرحله اول باید تشخیص دهید که نوع فریم شیشه خودرو شما چیست. فریم ها جنس های مختلفی دارند که شامل چوبی، آلومونیومی و آهنی می باشند.

-در مرحله دوم، تعمیرگاهی که شیشه خودرو پیش آن ها می برید، باید تکه های شکسته را جدا کند و باید این کار از پایین به بالا انجام داده شود.

-پس از مرحله دوم، نوبت به مرحله سوم می رسد که حال باید فریم و محل نصب شیشه را تمیز کنید. در نهایت باید شیشه را در محل نصبش قرار دهیم.

در گذشته به دلیل اینکه مواد اولیه مناسب و امکانات کافی وجود نداشت، شیشه های معمولی شکسته جمع آوری می شد و به کارخانه سکوریت می فرستاند تا مجددا در کوره های تولید شیشه بگذارند. اما به دلیل مشکلاتی همچون هزینه بالای جا به جایی و علاوه بر این مواد خام اولیه این کار مقرون به صرفه نبود. اما مشکل تنها هزینه بالای آن نبود. مسئله مهم کیفیت پایین شیشه های بازیافت شده بود که نسبت به گلس های درجه یک بسیار پایین بود.

شیشه های سکوریت مزایا های بیشتری نسبت به شیشه معمولی دارد، زیرا مقاومت آن نسبت به شیشه معمولی در برابر فشار و ضربه بیشتر می باشد و وزن بیشتری را تحمل می کند. این شیشه ها در دمای بالا ساخته می شوند.

مشخصات خودرو تویوتا هایس

02177196143
نام خودرو: تویوتا هایس

کشور سازنده: ژاپن

سال (طراحی): 2008

مشخصات فنی

موتور: 4 سیلندر 16 سوپاپه

حجم موتور: 2694 سی سی

تنفس موتور: تنفس طبیعی

انتقال نیرو: دیفرانسیل جلو

حداکثر قدرت: 149 اسب بخار در 4800 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور: 241 نیوتن متر در 3800 دور در دقیقه

جعبه دنده: 5 دنده دستی

شتاب 0 تا 100: 17 ثانیه

حداکثر سرعت: 170 کیلومتر در ساعت

وزن: 2000 کیلوگرم

اندازه ها

02177196143

طول: 5380 میلی متر

عرض: 1880 میلی متر

ارتفاع: 2285 میلی متر

فاصله بین دو محور: 3110 میلی متر

مصرف سوخت و استاندارد ها

02177196143

مصرف سوخت داخل شهر: لیتر در هر صد کیلومتر

مصرف سوخت خارج از شهر: لیتر در هر صد کیلومتر

سوخت ترکیبی: 11.6 لیتر در هر صد کیلومتر

حجم باک: 70 لیتر

امکانات تویوتا هایس

02177196143

ترمز و پایداری: ترمز جلو دیسکی خنک شونده- ترمز عقب کاسه ای- ABS

کیسه هوا: کیسه هوای سرنشین جلو

سیستم صوتی: سیستم صوتی کاست و CD به همراه 6 عدد بلندگو و رادیو

تجهیزات دیگر

02177196143

-سیستم ضد سرقت به همراه ایموبلیزر

-روکش کرومی دستگیره داخلی درب ها

-تنظیم کننده عمودی صندلی راننده

-برف پاک کن تناوبی

-گل پخش کن

-کولر با ریچه عقب

-فرمان هیدرولیک تلسکوپی و بشکن

-شیشه برقی با محافظ

-ریموت کنترل

-گرم کن شیشه عقب تایمر دار

-تنظیم کننده ارتفاع نور چراغ به صورت دستی

-گیر بکس 5 دنده خودکار

-آینه داخل ضد انعکاس نور

-ظرفیت 15 نفر سرنشین

-سیستم ورود به کلید

جهت خرید انواع برف پاک کن می توانید به یدک فیت مراجعه کنید و برای نصب این برف پاک کن ها می توانید به شیشه اتومبیل عبدالهی مراجعه کنید.

خدمات شیشه اتومبیل عبدالهی