خودرو تارا یک خودرو فیس لیفت پژو 301 است که از 2020 توسط شرکت ایران خودرو تولید می شود. این خودرو قطعات مهم بسیاری دارد که شامل جلوبندی، زیربندی، آینه خودرو، شیشه خودرو و … هستند. یکی از این قطعات مهم شیشه های آن محسوب می شوند که در محافظت از افراد داخل خودرو و بدنه آن خصوصا در زمان تصادف تاثیر بسیاری دارند. بدین منظور ما در این مقاله با شما همراه هستیم تا تمام شیشه تارا را برای شما بررسی کنیم و نکات مهم آن را به شما گوشزد کنیم. در نتیجه مقاله امروز را از دست ندهید.

شیشه جلو تارا

شیشه جلو این خودرو همانطور که گفتیم، از جنس لمینت ساخته شده است. به طور کلی به شیشه هایی که دارای دو و یا چندین لایه پی وی بی چسبنده هستند شیشه های لمینت گفته می شود.

حتما از خودتان می پرسید که دلیل استفاده این شیشه ها در قسمت جلویی خودرو ها چیست؟ در جواب باید به شما بگوییم که این شیشه ها به دلیل چسبنده بودنشان هنگام شکستن، پخش نمی شوند و نمی ریزند. بلکه قعطات آن ها به هم می چسبند.

شیشه عقب تارا

حال که با شیشه جلو این خودرو آشنا شدید، بیایید با شیشه عقب آن نیز آشنا شویم. گلس عقب این خودرو دارای خطوط المنت بوده و از جنس سکوریت ساخته شده اند. سکوریت نام های دیگری مانند تمپورت و نشکن نیز دارند. المنت نیز همان خطوط برجسته ای هستند که پشت شیشه تمامی خودرو ها مشاهده می کنید. این خطوط برجسته خطوط هیتر و یا گرم کن هستند که اگر در فصل زمستان بخار و یا قطرات برف و باران روی شیشه شما نمایان شود، آن ها را از بین می برند تا شما دید راحت تری در پشت خودرو خود داشته باشید.

شیشه-جلو-تارا

قیمت شیشه تارا

همانطور که  می دانید این خودرو دارای شیشه چلو، گلس عقب و شیشه درب های جلو و درب های عقب است که در تمامی خودرو ها مشترک است. همچنین دارای شیشه سانروف هم می باشد که در تمام خودرو ها مشاهده نمی شود. شیشه جلو این خودرو از لمینت ساخته شده  و شیشه های دیگر (گلس های جانبی) از جنس سکوریت هستند. در ادامه به تمام این شیشه ها به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

قیمت شیشه جلو تارا

-قیمت شیشه جلو خودرو تارا  (1399 تاکنون): تماس بگیرید.

در شیشه اتومبیل عبدالهی امکان خرید، ترمیم و حتی توزیع شیشه های اصل این خودرو و تمامی خودرو ها وجود دارد و شما می توانید با یک تماس از قیمت آن ها مطلع شوید.

شیشه-دودی-فابریک-تارا

قیمت شیشه عقب تارا

-قیمت شیشه عقب خودرو تارا  (1399 تاکنون): تماس بگیرید.

برای خرید انواع شیشه های عقب این خودرو و تمامی خودرو ها با شیشه اتومبیل عبدالهی تماس بگیرید تا کارشناسان ما قیمت آن ها را برایتان بیان کنند و شما را راهنمایی کنند.

شیشه درب های عقب و درب های جلو

در قسمت درب های عقب و درب های جلو هم دو شیشه وجود دارد که این شیشه ها جزو شیشه های جانبی هستند و جنس آن ها از گلس های تمپورت می باشد. گلس های تمپورت ساختاری بسیار متفاوت تر از شیشه های لمینت دارند. بدین صورت که در مواد تشکیل دهنده آن ها هیچ لایه چسبنده ای وجود ندارد. بلکه برای ساخت آن ها شیشه های معمولی با دمای 600 یا 700 درجه سانتی گراد را حرارت می دهند و سپس به سرعت آن ها را سرد می کنند. همین سرد و گرم شدن که در مدت زمان کوتاهی اتفاق می افتد، استحکام آن ها را بالا می برد.

نکته: در برخی از خودرو های خارجی شیشه های جانبی نیز از شیشه های لمینت ساخته می شود تا استحکام آن ها بالا برود.

قیمت گلس درب های عقب و درب های جلو تارا

-قیمت شیشه درب های جلو و درب های عقب خودرو تارا  (1399 تاکنون): تماس بگیرید.

در صورت تمایل برای اطلاع از قیمت های شیشه این خودرو و خودرو های دیگر می توانید با ما تماس بگیرید و هماهگی های لازم را انجام دهید.

قیمت-شیشه-جلو-تارا

شیشه سانروف تارا

سانروف ها معمولا در بیشتر خودرو های لوکس و اسپرت مشاهده می شوند. برای تعریف سانروف می توان گفت که پنل هایی هستند که در سقف خودرو ها نصب شده و وظیفه ورود نور به داخل خودرو و تعویض هوای داخل کابین با بیرون آن را برعهده دارند. این قسمت انواع مختلفی دارند که شامل چشم انداز، باز شونده، جدا شونده، داخلی و … می شوند.

جنس شیشه این قطعه از شیشه های خودرو ساخته شده است و از آنجایی که یکی از شیشه های جانبی خودرو است، جنس آن ها از سکوریت است. در بخش بعدی گفتیم که شیشه سکوریت ساختار متفاوتی نسبت به شیشه های لمینت دارد. علاوه بر این، نوع شکستگی آن ها نیز متفاوت است. بدین صورت که اگر این شیشه ها شکسته شوند، قطعات آن ها بسیار ریز می شود و پخش می شوند و می ریزند. اندازه قطعات این شیشه آنقدر ریز هستند که به خاک ریزه شباهت دارند. اما خوشبختانه نوک تیز نیستند و به کسی آسیب نمی رسانند.

یکی از معایب این شیشه ها این است که لبه های آن ها بسیار حساس می باشد. بدین منظور که اگر لبه های آن ها آسیب ببیند و یا ترکی روی شیشه ایجاد شود، احتمال اینکه تمام شیشه بشکند و بریزد بسیار زیاد است. به همین دلیل تنها چاره تعمیر آن ها تعویض است.

قیمت گلس سانروف تارا

-قیمت شیشه سانروف خودرو تارا  (1399 تاکنون): تماس بگیرید.

شیشه اتومبیل عبدالهی تمامی خدمات شیشه خودرو شما را مانند ترمیم، تعویض، خرید را انجام می دهد. به همین دلیل برای اطلاع از قیمت ها و جزئیات انجام خدمات می توانید با ما تماس حاصل فرمائید.

شیشه دودی فابریک تارا

انواع شیشه های جلو عقب بغل سانروف و … موجود است . شیشه فابریک دودی نیز در انبار عبدالهی موجوداست.

اگر می خواهید نصب کنید به صورت حضوری مراجعه کنید و اگر می خواهید فقط شیشه را خریداری کنید با تماس اگر تهران باسید در عرض 1 ساعت شیشه به دست شما می رسد.

اگر هم شهرستان و هر شهر دیگری هستید در اسرع وقت به دستتان می رسد.

خودرو تارا

خودرو تارا یک خودرو سواری محسوب می شود که در واقع مدل فیس لیفت پژو 301 بوده و از سال 2020 توسط شرکت ایران خودرو تولید می شود. این ماشین بر اساس پلتفرم IKP1 ایران خودرو که نمونهتغییر یافته پلتفرم PFI پژو سیتروئن محسوب می شود، ساخته شده است. بدین ترتیب پلتفرم این خودرو با خودرو های پژو 208، پژو 2008 و سیتروئن سی الیزه مشترک است.

مدت زمان تعویض شیشه جلو چقدره؟

حدود 45 دقیقه

شیشه جلو سنسوردار را می توان برای تارا بدون سنسور نصب کرد؟

خیر حتما باید شیشه خودش را نصب کنید، حتی اگر به زور شیشه را بخورانند، خودرو شما سنسوری ندارد که بخواهد عمل کند.

خدمات شیشه اتومبیل عبدالهی