امروز می خواهیم درمورد یکی از موضوعات مهم درخودرو یعنی شیشه اف جی کروز با شما صحبت کنیم.شیشه جلو اف جی کروز از جنس لمینت و دور مشکی می باشد. و فاقد سنسور باران در شیشه جلو می باشد.

به طور کلی در قسمت جلو، عقب و درب های خودرو و گاهی سقف آن شیشه قرار دارد. به همین دلیل شیشه در اتومبیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این قسمت در خودرو به دو قسمت اصلی و جانبی تبدیل می شود. شیشه اصلی آن تنها قسمت جلویی آن و سایر شیشه های موجود در خودرو شیشه جانبی نامیده می شوند. جنس این دو گلس با هم متفاوت است که در ادامه درمورد آن ها توضیح خواهیم داد. امروز می خواهیم درمورد این شیشه صحبت کنیم. پس این مقاله مفید را از دست ندهید.

تعویض شیشه روستونی

تنها هدف ما رضایت شما عزیزان می باشد. ما در این ویدیو سعی کردیم تا کار خودمان را به شما نشان دهیم . تا شما عزیزان به راحتی و با اطمینان بیشتری خودرو خود را به ما بسپارید. شیشه اتومبیل عبدالهی با نصابان با تجربه و کار بلدی که دارد در کمتر از 1 ساعت شیشه اتومبیل شما را تعویض می کند.

قیمت شیشه اف جی کروز

شیشه خودرو جزو یکی از اصلی ترین قطعات آن است و وظیفع محافظت از بدنه خودرو و سرنشینان را بر عهده دارد. همچنین صنعت شیشه به دلیل ظرافت و حساسیتی که دارد یکی از صنایع خاص کشور به شمار می آید. زیر در این صنعت اهمیت کیفیت و ایمنی یکی از مهم ترین مشخصه های آن می باشد. جالب است بدانید که شیشه خودرو یکی از موضوعاتی می باشد که کمتر به آن پرداخته شده است و نزد افراد از اهمیت چندانی برخودار نیست. با این وجود که قسمت در خودرو بسیار حیاتی است در ادامه با شیشه اف جی کروز شما را آشنا می کنیم.

02177196143

شیشه اف جی کروز

شیشه اف جی کروز

در گذشته جنس شیشه های خودرو های مختلف از شیشه های معمولی بود که این اتفاق ناگوار و بدی را برای راننده و سرنشینان خودرو به وجود آورده بود. همانطور که مشخص است این شیشه های به راحتی، حتی با یک ضربه شکسته می شد. شکستن این نوع گلس ها به گونه ای بود که تکه های نوک تیز تبدیل می شدند و خطرات زیادی برای افراد داخل خودرو داشتند. اما با گذر زمان محققات برای این موضوع چاره ای یافتند و تصمیم گرفتن که برای شیشه های خودرو، جنس محکم تری را قرار دهند. مشکلات گلس های این اتومبیل شامل شیشه جلو، گلس عقب، شیشه درب های جلو، درب های عقب و گلس رو ستونی می باشد. در ادامه جنس هر کدام از شیشه اف جی کروز را برایتان توضیح می دهیم.

شیشه-اف-جی-کروز

شیشه جلو اف جی کروز

گلس جلویی این خودرو به رنگ سبز است و همچنین یو وی کات و ضد اشعه خودرشید می باشد. شیشه جلویی این خودرو سایز کوچکی داشته و پایه آینه ی این مدل اتومبیل در قسمت وسط اما روی سقف وصل می شود. جنس شیشه جلو این ماشین از جنس لمینت می باشد. گلس لمینت از دو یا چند لایه تشکیل شده و بسیار مقاوم است. این نوع شیشه ها به راحتی شکسته نمی شوند و هنگام شکستن قطعات آن پخش نشده و به صورت منسجم کنار یکدیگر قرار می گیرند. شیشه های لمینت هنگام ترک خوردن قابل ترمیم هستند.

قیمت شیشه جلو اف جی کروز

02177196143

-قیمت شیشه جلو LHD (2006 تا 2014): تماس بگیرید.

-قیمت گلس جلو اف جی کروز RHD (2010 تا اوت 2016): تماس بگیرید.

با وجود شرایطی که در بازار شیشه حاکم است، متاسفانه از درج قیمت ها معذریم و از شما مشتریان گرامی پوزش می طلبیم. اما جهت اطلاع از قیمت ها شما می توانید با شماره در شده تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

در نصب شیشه آب بندی شیشه را فراموش نکنید زیرا اگر بهترین شیشه را تهیه کنید اما شیشه خوب آب بندی نشود ممکن است خطرات جانی و مالی در برداشته باشد. بنابراین در انتخاب بهترین نصاب دقت کنید.

شیشه-جلو-اف-جی-کروز

شیشه عقب اف جی کروز

گلس عقب یکی دیگر از اجزای شیشه این خودرو است. این شیشه عقب خودرو با یک گرم کن بخار گیر می باشد که دارای یک سوراخ بود و توسط پیج بر روی جک فنری متحرک باز و بسته می شود. گلس عقب این خودرو در دو مدل تیپ رنگی سبز و دودی می باشد. شیشه  عقب خودرو یو وی کات بوده و ضد اشعه نور خورشید هستند. نام دیگر شیشه عقب خودرو المنت دار است. المنت درواقع همان خطوط موجود روی شیشه عقب خودرو ها هستند که نقش از بین بردن بخار، قطرات برف و باران و در نتیجه راحت تر کردن دید راننده دارند. به این خطوط مشکی رنگ، خطوط گرم کن نیز گفته می شود.

شیشه-عقب-اف-جی-کروز-عبدالهی

قیمت شیشه عقب اف جی کروز

02177196143

-قیمت شیشه عقب اف جی کروز LHD (2006 تا 2014): تماس بگیرید.

-قیمت گلس عقب RHD (2010 تا اوت 2016): تماس بگیرید.

با توجه به شرایطی که موجود است، ما قادر به درج قیمت های شیشه عقب این خودرو نیستیم. اما کارشناسان و مشاورین ما به صورت 24 ساعته پاسخگو سوالات شما عزیزان خواهد بود. پس در صورت تمایل تماس حاصل فرمایید.

قیمت شیشه اف جی کروز

شیشه درب های جلو

شیشه درب های این خودرو نیز جزو شیشه های جانبی این خودرو محسوب می شود. این قسمت از شیشه این خودرو با دو عدد پایه پلاستیکی که در زیر آن وجود دارد، نصب می شود. نصب آن نیز توسط بالا بر برقی انجام می شود. رنگ شیشه درب های جلو اف جی کروز در تیپ رنگی سبز بوده و مانند شیشه های جلو و عقب آن، یو وی کات است و ضد اشعه خورشید می باشد.

همانطور که اشاره کردیم به طور کلی شیشه های خودرو، به جز گلس جلویی آن شیشه های جانبی نامیده می شوند. شیشه جلویی از جنس لمینت بوده و شیشه های دیگر آن از جنس سکوریت می باشد. سکوریت مانند لیمنت از چند لایه تشکیل نشده است اما مقاومت آن بیشتر می باشد. بر خلاف شیشه های لمینت این گلس ها پخش و خرد می شود اما تکه های آن به قدری ریز است که به سنگ ریزه شباهت دارد. با این وجود این قطعات ریز نوک تیز نبوده و خطری از جانب آن ها سرنشینان ماشین را تهدید نمی کند.

شیشه-بغل-اف-جی-کروز

قیمت شیشه درب های جلو

02177169143

-قیمت شیشه درب های جلو اف جی کروز LHD (2006 تا 2014): تماس بگیرید.

-قیمت گلس درب های جلو اف جی کروز RHD (2010 تا اوت 2016): تماس بگیرید.

در شیشه عبدالهی هر گونه خدمات مربوط به شیشه انواع خودرو انجام می شود. این خدمات می تواند تعویض شیشه خودرو، ترمیم آن و حتی خرید باشد. تمامی شیشه های موجود در شیشه اتومبیل عبدالهی فابریک بوده و خدمات مربوطه نیز با بهترین کیفیت برای شما انجام می شود. چرا که شما لایق بهترین ها هستید.

شیشه درب های عقب اف جی کروز

شیشه بعدی که می خواهیم برای شما شرح دهیم، شیشه درب های عقب آن است. از آنجایی که این شیشه نیز جزو شیشه های عقب محسوب می شوند. شیشه های سکوریت در یک فرآیند 600 الی 700 درجه سانتی گراد حرارت داده شده و سپس به سرعت سرد می شوند. بدین ترتیب این مقاومت شیشه های سکوریت بیشتر می شود. شیشه های سکوریت فشار 40 کیلوگرم را با ضخامت 10 تحمل می کنند. همچنین میزان مقاومت آن ها هفت برابر بیشتر از شیشه های معمولی است. شیشه درب های عقب این خودرو، یک تفاوت اساسی با گلس های دیگر خودرو ها دارند و آن هم این است که این شیشه ها ثابت بوده و متحرک نیستند. در نتیجه قابلیت باز و بسته شدن را ندارد. رنگ آن ها نیز دو مدل سبز و دودی یا همان مشکی است.

قیمت شیشه درب های عقب

02177196143

-شیشه درب های عقب اف جی کروز LHD (2006 تا 2014): تماس بگیرید.

-قیمت گلس درب های عقب RHD (2010 تا اوت 2016): تماس بگیرید.

در شیشه عبدالهی شیشه درب های عقب این خودرو و سایر خودرو ها به صورت فابریک به فروش می رسد. همچنین شما می توانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس گرفته و با مشاوران ما گفت و گو کنید.

شیشه روستونی اف جی کروز

آخرین شیشه این خودرو رو ستونی است. این شیشه ها در قسمت پشت درب های عقب  و بالای چرخ عقب این خودرو قرار دارند. شکل آن ها ذونقه ای بوده و با خم و قوس خاصی هستند. مانند شیشه های دیگر این خودرو، رنگ آن ها سبز و دودی است. همچنین یو وی کات هستند و ضد اشعه خورشید می باشند. جنس آن ها از شیشه سکوریت است. مقاومت شیشه های سکوریت 7 برابر بیشتر از شیشه های معمولی می باشد. علاوه بر این رنگ آن ها در طول دوره ای که روی خودرو شما قرار دارد تغییر نمی کند و هیچ گونه پستی و بلندی روی آن ها قرار ندارد.

قیمت شیشه روستونی

02177196143

-قیمت گلس روستونی اف جی کروز LHD (2006 تا 2014): تماس بگیرید.

-قیمت گلس رو ستونی اف جی کروز RHD (2010 تا اوت 2016): تماس بگیرید.

روستونی این خودرو به صورت اصل و فابریک در شیشه اتومبیل عبدالهی موجود است و برای اطلاع از قیمت آن می توانید با ما تماس بگیرید و از قیمت شیشه اف جی کروز مطلع شوید.

اف جی کروز

قبل از اینکه به سراغ شیشه این خودرو برویم بیایید تا کمی درمورد این خودرو اطلاعات کسب کنیم. خودرو اف جی کروزر در بین سال های 2006 تا 2016 تولید شد. کلاس این ماشین شاسی بلند بوده و طراحی آن موتور جلو، توزیع نیروی پیشران، خودرو چهار چرخ متحرک است. سیستم جعبه دنده این خودرو به دو صورت خودکار و دستی می باشد.

02177196143

مشخصات خودرو اف جی کروز

نام خودرو: تویوتا اف جی کروزر ( Toyota FJ cruiser)
تولید: 2006-2014 (LHD)

2016- اوت 2016 (RGD)

مونتاز: ژاپن، هامورا، هینو موتورز

چین: گوانگ ژو (GAC)

طراحی: Jin won kim (2002)

مشخصات فنی

موتور استاندارد: 0/4

حجم موتور: 4 لیتر

حداکثر قدرت: 270 اسب بخار

گشتاور: 381 ثانیه

شتاب: 8 ثانیه

سرعت: 180 کیلومتر بر ساعت

مصرف ترکیبی: 12.4 لیتر در صد کیلومتر

ابعاد و اندازه ها

نوع بدنه: شاسی بلند متوسط

نوع شاسی: مستقل

نسل: نسل اول

طول: 4670 میلی متر

عرض: 1905 میلی متر

ارتفاع: 1830 میلی متر

فاصله محوری: 2690 میلی متر

وزن: 1948 کیلوگرم

حجم باک: 72 لیتر

استاندارد آلایندگی: یورو 4

امکانات این خودرو

ترمز و پایداری: BAS- EBD- ABS- TCS- VSC
کیسه هوا: کیسه هوا برای سرنشینان جلو- کیسه های هوای جانبی- پرده ای

سیستم صوتی: سیستم صوتی با قابلیت پخش CD و 8- MP3 اسپیکر- رادیوی ماهواره ای- بلوتوث- ورودی IPOD و USB
دیگر تجهیزات

رینگ های 17 اینچی

قابلین تنظیم صندلی راننده در  جهت

سیستم ورود بدون کلید

آینه های برقی

کروز کنترل

دوربین عقب

سیستم کمکی پارک

خروجی ولتاژ 120 AC ولتی

سیستم صوتی JBL با 11 اسپیکر و چنجر 6 تایی

پوشش چرمی غربالک فرمان

انحراف سنج

قطب نما

فیلتر کیفیت هوای داخل کابین

کابین داخلی اف جی کروز

02177196143

حال که با شیشه این خودرو آشنا شدید بیایید تا کمی درمورد مشخصات داخلی آن با شما صحبت کنیم. هنگامی که شما به کابین این خودرو نگاه می اندازید، کاملا حس یک خودروی آفروی به شما دست می دهید. کابین خودرو اف جی کروز بسیار ساده بوده و داشبورد آن بسیار ساده طراحی شده است که حتی امکاناتی همچون تهویه مطبوع را نیز ندارد. در قطعات به کار رفته کابین خودرو تویوتا از پلاستیک استفاده شده است و طبیعتا مناسب این خودرو با این قیمت نیست. صندلی های جلویی آن جا دار بوده و صندلی های عقب بر خلاف صندلی های جلویی بسیار کوچک هستند.

یکی از نقاط ضعف این خودرو، این است که اگر بخواهید درب های عقب خودرو را باز کنید ابتدا باید درب های جلویی را باز کرد. همچنین دید راننده نسبت به اطرف و عقب مناسب نبوده که دلیل آن ممکن است ارتفاع و طول کم پنجره ها و ضخامت ستون های چپ و راست باشد. اما با این وجود نقاط قوتی همچون رانندگی نرم و راحت دارد. علاوه بر این شتاب گیری سریع، قابلیت های خارج از جاده فوق العاده مزیت هایی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. همچنین با سفر به مناطق کوهستانی با این خودرو، می توانید تجربه دلنشینی برای خود و عزیزانتان رقم بزنید.

جهت خرید قفل زاپاس بند خودرو می توانید به یدک فیت مراجعه کنید.پر فروش ترین قفل زاپاس بند برای قفل زاپاس بند 206 است.

ترمیم شیشه چیست؟

02177196143

 از آنجایی که در بخش های قبلی شیشه خودرو از ترمیم شیشه نام بردیم می خواهیم آن را برایتان شرح دهیم. ترمیم ها همان محو کردن شکستی شیشه، یک فرآیند فیزیمی است که متخصصین مختلف جهت جلوگیری از پیشروی شکستی یا ترک شیشه انجام می دهند، می باشد. ترمیم شیشه گاهی موجب از بین رفتن شکستی به طور کامل در شیشه خودرو می شود. البته مطمئنا شکستگی هایی هم وجود دارند که آسیب آن ها آنقدر شدید باشد و دیگر قابل ترمیم نباشد. در این شرایط شما چاره ای جز تعویض شیشه اتومبیل خود ندارید.

جهت ترمیم، تعویض و خرید شیشه جی اف کروز می توانید با شماره درج شده در صفحه تماس حاصل فرمایید یا به صورت حضوری به شیشه اتومبیل عبدالهی تشریف بردارید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

ترمیم شیشه خودرو چگونه انجام می شود؟

همانطور که در قسمت های قبلی اشاره کردیم، ترمیم شیشه اف جی کروز هم موجب پیشروی ترک شیشه شده و هم ظاهر شسکتگی خودرو را بهبود می بخشد و یا به طور کامل آن را از بین می برد.

ترمیم شیشه خودرو مراحل زیر را شامل می شود:

1-مته زنی

در مرحله اول که مته زنی نام دارد، برای دسترسی به محیط شکستگی و یا مسدود سازی آن برای جلوگیری از پیشروی شکستگی این عملیات صورت می گیرد. نام دیگر این عملیات فیشور کاری و یا فرز زنی می باشد.

2-تزریق مواد

مرحله دوم در ترمیم شیشه خودرو با استفاده از تثبیت کننده ها به دو روش اتصال ساده و اتصال بادی مکنده که بر روی سطح شیشه سوار می شوند، صورت می گیرد. روش ساده آن دارای انعطاف پذیری بیشتری بوده امکان حرکت دارد، در حالی که نوع بادی مکنده آن امکان حرکت ندارد. روی این تثبیت کننده ها سیلندر های تزریق سوار شده و عملیات تزریق را به صورت مکانیکی حرکتی و یا بادی و تحت فشار توسط افراد متخصص صورت می گیرد.

3-عملیات خشک سازی:

پس طلق گذاری و انجام مراحل بالا، عملیات خشک زنی شروع می شود. این عملیات با استفاده از اشعه یووی در ترمیم شیشه اتومبیل عبدالهی صورت می گیرد.

در ترمیم شیشه خودرو رنگ و شکل دستگاه ها با هم متفاوت است. همچنین تفاوت اصلی آن ها در جنس مواد مصرفی می باشد. در ترمیم شیشه خودرو ، تولید و خرید چسب ترمیم شیشه خودرو حرفه ای با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه جهت ترمیم شیشه خودرو تولید می شود. یادتان باشد که ترمیم شیشه اتومیل با لیزر تنها جنبه تبلیغاتی دارد.

عواملی که بر هزینه ترمیم شیشه موثر است

سرعته و هزینه شیشه خودرو به هیچ عنوان با تعویض شیشه خودرو قابل مقایسه نیست. به بیانی دیگر هزینه ترمیم شیشه خودرو در شیشه اتومیل عبدالهی به نوع شکستگی، طول و اندازه شکستگی شیشه و همچنین نوع مواد مصرفی برای ترمیم شیشه خودرو بستگی دارد. هر چه ترک شیشه یا شکستگی بیشتر باشد هزینه ترمیم آن بیشتر خواهد بود.

نکات ترمیم شیشه خودرو

-در زمان شکستگی شیشه خودرو، تا زمان تماس با اپراتور ترمیم شیشه و مراجعه او به برف پاک کن استفاده نکنید. علاوه بر این به شیشه خودرو نباید شوک وارد کنید، به این معنا که از سردی و گرمی ناگهانی و وارد کردن فشار به شیشه خودرو خودداری کنید.

-نکته بعدی این است که باید از تماس آب با محل شکستگی نیز جلوگیری کنید. برای این کار، کاری که می توانید انجام دهید این است که روی شکستگی چسب 5 سانتی متری بزنید.

-یکی از پارامتر هایی که در ترمیم شیشه خودرو در میزان محو شدن آن تاثیر گذار است، زمان می باشد. البته لازم به ذکر است که زمان تاثیر زیادی در سنگ خوردگی نداشته و اهیمت زمان در ترمیم تنها در ترک شیشه موثر می باشد. هر چه زودتر ترمیم خودرو انجام شود، بهبود شکل ظاهری ترک بهتر خواهد بود. در مقابل هر چه ترک شیشه خودرو کوچکتر باشد، در ساعت های ابتدایی ترمیم شود، شکل ظاهری شکستگی بهتر خواهد بود.

-همانطور که اشاره کردیم، انجام دادن گزینه ترمیم با لیزر تنها برای جذب مشتری پیشنهاد ی شود. در ترمیم شیشه اتومبیل عبدالهی ترمیم شیشه خودرو با دستگاه های خاص وارد محل شکستگی شده و با به کار بردن اشعه یا همان نور ماورا بنفش رزین تزریق شده و داخل شکستگی را خشک می کند.

برای ترمیم شیشه می توانید با شیشه اتومبیل عبدالهی تماس بگیرید و همچنین می توانید خدمات دیگری همچون خرید و تعویض شیشه را انجام دهید.

باید ها نباید های ترمیم شیشه خودرو

به خاطر داشته باشید که نباید مایعات خصوصا آب به شکستگی شیشه خودرو برخورد کند. چرا که آب می تواند به عمق شیشه نفوذ کند و موجب کثیف شدن آن شود. همچنین آب می تواند لجن و کثیفی سطح  شیشه را وارد شکستگی آن کرده و مطمئنا بعد از تبخیر آب تنها جرم و کثیفی باقی می ماند. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که ترمیم شیشه موجب از بین رفتن ترک شیشه خواهد شد اما اگر جرم و کثیفی وارد شیشه خودرو شما شده باشد، میزان محو شدگی بسیار کمتر می باشد. چرا که رسوب و کثیفی در عمق شیشه رفته است.

اولین و اصلی ترین دلیل ترمیم شیشه خودرو فابریک بودن آن است. بی شک شیشه خودرو حتی اگر اصلی ترین آن خریداری شود، باز هم به هیچ عنوان به شیشه فابریک آن نمی رسد.

دومین دلیل گران بودن قیمت شیشه اف جی کروز می باشد که خرید مجددا آن کار راحتی نبوده و هزینه مرمت یا همان ترمیم به صرفه تر است. به همین دلیل اکثر افراد نمی خواهند که شیشه فابریک کارخانه ای را از روی خودروی خود خارج کنند از ترمیم شیشه استفاده می کنند.

یک موضوع دیگر که اهمیت دارد این است شیشه های خودرو هنگامی که تعویض می شوند به هیچ عنوان مانند شیشه فابریک خودرو سر جای خود سر جایشان قرار نمی گیرند، مگر اینکه از تکنسین ها و افراد متخصص و آموزش دید جهت انجام این کار استفاده کنید که تعداد این افراد بسیار اندک است.

ترمیم شیشه می تواند از پیشروی ترک خوردن موثر باشد؟

بی شک ترمیم به راحتی می تواند از پیشروی ترک شیشه جلوگیری کند. رسالت اصلی ترمیم شیشه جلوگیری از پیشروی ترک می باشد. به یاد داشته باشد که ترمیم خودرو استاندارد های تعریف شده و مشخصی تعیین شده است. به عنوان مثال در ترمیم سنگ خوردگی، این نوع شکستگی ها معمولا شکل ستاره ای و یا دایره ای دارند که با این اشکال شناخته می شوند.

بر اساس تحقیقات انجام شده در یک شرکت سازنده کیت ترمیم، طبق نهایی ترین گزارشی که داده است می گوید در 370 مورد از شکستگی شیشه خودرو و ترمیم آن توسط متخصصین تنها یک مورد اعلام شده است پیشروی مشاهده شده است.

به یاد  داشته باشید که بعد از ترمیم شیشه خودرو هرگز نباید شوک به آن وارد کنید، مخصوصا شیشه ای که عمق شکستگی آن زیاد بوده است. منظور از شوک همان سرد و گرم شدن ناگهانی شیشه می باشد. این اتفاق ممکن است از طریق آب داغ یا آب سرد مثلا در زمستان جهت زدودن برف روی شیشه از آب داغ استفاده کنید.

خدمات شیشه اتومبیل عبدالهی

 • فروش و نصب انواع شیشه اتومبیل از جمله : شیشه جلو ، شیشه عقب ، شیشه های درب جلو و عقب ، شیشه روستونی تویوتا اف جی کروز
 • ترمیم سنگ خوردگی و ترک شیشه اتومبیل
 • فروش و نصب آینه بغل تویوتا اف جی کروز
 • تعمیر و تعویض آینه بغل خودرو تویوتا اف جی کروز
 • فروش و نصب شیشه آینه بغل تویوتا اف جی کروز
 • فروش و تعویض شیشه بالابر خودرو
 • تعمیر و نصب شیشه بالابر خودرو تویوتا اف جی کروز
 • تعمیر سانروف انواع خودرو
 • فروش و نصب شیشه سانروف اتومبیل تویوتا اف جی کروز
 • فروش و نصب شیشه دودی فابریک انواع خودرو
 • دودی کردن شیشه های خودرو با برچسب دودی سولار
 • آب بندی فابریک شیشه های جلو و عقب اتومبیل
 • فروش و نصب انواع تیغه برف پاک کن فابریک و ژله ای