در ادامه این مقاله می خوانیم که نحوه فعالیت شیشه بالا بر خودرو چگونه است و عملکرد آن در ماشین چیست؟ همچنین می خواهیم در مورد آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو و علت اصلی خراب شدن آن مطالبی را بیان کنیم و مراکز مختلف برای آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را معرفی می کنیم تا افراد هنگام به وجود آمدن مشکل، نگرانی نداشته باشند.

شیشه بالا بر خودرو چیست و چگونه علت خرابی آن را جویا شویم؟

شیشه بالا بر ماشین وسیله و ابزاری ساده می باشد که میان کلید شیشه بالا بر ماشین و برق وسیله بالا بر قرار گرفته است.

این دستگاه به دلیل اینکه به طور مستقیم از باطری ماشین برق می گیرد، عملکرد و خاصیت خوبی را در تقویت شیشه بالا بر به وجود می آورد.

برخی خودرو ها دارای بالا بر های برقی کند می باشند که این کار بسیار سختی به نظر می رسد و به موتور بالا بر فشار زیادی را وارد می کند.  

گاهی به دلیل گذر زمان، کهنه شدن و از بین رفتن سیم ها، برقی که به شیشه بالا بر خودرو وصل می شود، توانایی و مقاومت خود را از دست می دهد و دیگر قدرتی برای بالا بردن شیشه را ندارد.

 به همین دلیل افرادی که آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را پشت سر گذاشته اند، پیشنهاد می کنند از یک دستگاه تقویت کننده برای شیشه بالا بر استفاده شود تا برق کافی برای موتور آن فراهم شود و شیشه ها مثل روز های اول به خوبی و سریع بالا بروند.

تعمیر شیشه بالابر

این افراد به دلیل اینکه در مراکز معتبر و خوب و با تجربه آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را یاد گرفته اند، می توان به آن ها اعتماد کرد و هنگام خرابی شیشه بالا بر خودرو از آن ها کمک گرفت و از خدمات آن ها بهره مند شد.

متخصصان شیشه اتومبیل عبدالهی در کنار شما هستند تا شیشه بالابر خودرو خود را در کمترین زمان، با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تعویض نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تعمیر شیشه بالابر مراجعه نمایید.

قیمت تعمیر شیشه بالا بر خودرو در مرکز پخش عبدالهی بسیار مناسب و ارزان می باشد چرا که هدف آن ها فقط جلب اعتماد مشتریان و ارائه بهترین خدمات می باشد و اهداف اقتصادی بالایی ندارند.

خرابی شیشه بالا بر احتمالا به دلیل سیم کشی موتور یا خرابی کلید ها می باشد.

برای حل این خرابی کسی که آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را دیده باشد، می داند که علت آن چیست و چگونه باید آن را بر طرف کند.

گاهی وقت ها ممکن است شیشه بالا بر خودرو به خوبی عمل نکند و این موضوع برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که امنیت ماشین به شیشه ها وابسته است. 

عوامل مختلفی مانند خرابی موتور، سیم ها و…. می توانند در عملکرد شیشه های بالا بر نقش داشته باشند.

عوامل دیگری که در عملکرد شیشه های بالا بر نقش دارند

 • موتور شیشه های بالا بر: اگر هنگام فشار دادن کلید شیشه بالا بر از درب ماشین صدایی به گوشمان برسد یعنی موتور شیشه بالا بر دچار نقص و عیب شده است. به همین دلیل افراد باید اگر خودشان آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را دیده اند، آن را درست کنند و اگر هم توانایی درست کردن آن را ندارند می توانند به مراکز تعمیر شیشه بالا بر مراجعه کنند تا مشکل ماشین شان بر طرف شود.
 • سیم های شیشه بالا بر: گاهی ممکن است هنگام فشار دادن کلید های شیشه بالا بر، شیشه ها بالا و پایین نروند. این مشکل به خاطر برق آن می باشد چرا که بر اثر گذشت زمان یا کهنه شدن سیم ها، عملکرد شیشه های بالا بر دچار اختلال می شود.
 • سیم کشی موتور: گاهی هم ممکن است مشکل شیشه های بالا بر به خاطر سیم کشی موتور آن باشد که در این صورت موتور قدرتی برای بالا بردن شیشه ها ندارد و حتما لازم است آن را نشان افرادی که مراحل آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را پشت سر گذاشته اند، بدهیم و مشکل را حل کنیم.

و در آخر می توان به یک عامل کوچک اشاره کرد.

گاهی ممکن است هیچ مشکلی برای سیم ها و موتور شیشه های بالا بر وجود نداشته باشد و تنها قفل کودک آن فعال شده باشد.

آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو چگونه است ؟

هنگام خراب شدن شیشه های بالا بر یکی از مهم ترین موضوع ها این است که شیشه ها پایین نباشند چرا که ممکن است باران بیاید و داخل ماشین خیس شود.

بهترین راه حل برای بر طرف کردن مشکل شیشه های بالا بر ماشین این است که با یک متخصص و مشاور تماس بگیریم و از راهنمایی های آن ها بهره مند شویم.

 برخی از راه های آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو

 • درب ماشین را محکم ببندیم.
 • کمک گرفتن از دستان: اگر با فشار دادن دکمه شیشه بالا بر،  شیشه بالا نرفت و موفق نشدیم،  با مشت به در ضربه بزنیم تا بعدا به تعمیر کار برویم.
 • ماشین را روشن کنیم و از جرقه زدن آن هنگام روشن بودن مطمئن شویم.
 • هنگام وجود مشکل و هر گونه عیب هر دو کلید را امتحان کنیم.
 • درب ماشین را ببندیم و اگر نتوانستیم دوباره تلاش کنیم که درب را محکم ببندیم.
 • شیشه ماشین را با دست های خود به آرامی و دقت بسیار زیاد باید بالا برد.

هنگام بالا بردن شیشه اگر فشار بسیاری وارد می شود، مراقب انگشتان و دست های مان باشیم تا گیر نکند و آسیبی نبیند.

اما این روش موقتی می باشد و برای رفع عیب اصلی باید حتما به متخصصی برای تعمیر آن مراجعه کنیم و خودمان سر خود آن را دستکاری نکنیم.

افراد می توانند هنگام مشکل شیشه بالا بر، خودشان آن را بر طرف کنند ولی این به گونه ای است که دوره آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را پشت سر بگذارند‌.

دوره تعمیر شیشه بالابر

دوره آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو تضمینی می باشد و افراد با گذراندن این دوره به نصاب با تجربه و خوب برای نصب شیشه های بالا بر تبدیل می شوند.

در این دوره افراد موارد زیر را یاد می گیرند:

 • تعمیر انواع شیشه های بالا بر برای ماشین های خارجی و داخلی
 • تدریس چگونگی نصب کردن بالا بر های شیشه ای و سیم کشی آن ها
 • بر طرف کردن مشکل کندی شیشه بالا بر و آموزش سیم کشی و تعویض سیم های شیشه بالا بر
 • رفع اتصالی سیم های شیشه بالا بر