آب-بندی-شیشه-اتومبیل

آب بندی شیشه اتومبیل

آب بندی شیشه اتومبیل یکی از مهم ترین اقداماتی است که افراد باید در انجام آن به شدت دقت نمایند. از انجام آب بندی شیشه اتومبیل خود به صورت صحیح و مطمئن اطمینان یابند. علت این امر آن است که اگر آب بندی شیشه اتومبیل به درستی انجام نشود. شاهد مشکلات بسیار ناگواری همانند کنده شدن شیشه در حین حرکت ماشین و یا عبور آب از شیشه ماشین در هنگام بارندگی، خواهید بود.

با توجه به میزان اهمیت آب بندی صحیح شیشه صاحبان خودرو اقدام به انتخاب نمایندگی و یا تعمیرگاه مجاز و معتبر می کنند. تا بتوانند شیشه مناسبی را برای ماشین خود تهیه کنند. می بایست مطمئن شوند که پس از قرار دادن و نصب شیشه در محل خود آب بندی شیشه اتومبیل نیز به صورت تمام کمال انجام می شود و هیچ نقصی در انجام آن وجود ندارد. برای این منظور افراد باید اطلاعاتی درباره آب بندی کردن شیشه اتومبیل داشته باشند.

اهمیت نوع چسب آب بندی

مورد بعدی هم که اهمیت زیادی را دارا می باشد. آن نوع چسب استفاده شده برای این کار است. باید گفت که چسب استفاده شده برای آب بندی شیشه اتومبیل می بایست دارای کیفیت بسیار خوبی باشد. در کنار آن از غلظت و همچنین چسبندگی بسیار خارق العاده ای برخوردار باشد. در صورتی که چسب استفاده شده برای آب بندی شیشه ماشین دارای چنین کیفیتی باشد. از نیرو های وارد شده به شیشه در اثر رانندگی در جاده های هموار جلوگیری کرده. از رسیدن آسیب به آن جلوگیری می کند.

اهمیت-نوع-چسب-آب-بندی

فارغ از این موضوعات نکته مهم دیگری که وجود دارد محل تعویض و آب بندی شیشه ماشین است. مسئله ای که به نوبه خود بسیار دارای اهمیت می باشد. علت این امر هم آن است که اگر محل انتخاب شده برای تعویض شیشه اتومبیل خدمات خود را برای مشتریانش به خوبی ارائه دهد. به هیچ عنوان شاهد کم کاری و یا استفاده از اجناس نامرغوب برای تعویض شیشه نخواهیم بود. تعویض شیشه آسیب دیده شما به خوبی انجام خواهد شد.

یکی از بهترین مجموعه های ارائه دهنده خدمات در زمینه شیشه اتومبیل مجموعه شیشه اتومبیل عبدالهی می باشد. مجموعه ای دارای بیش از یک دهه سابقه در زمینه فروش و همچنین تعویض انواع خودرو های داخلی و خارجی می باشد. مجموعه عبدالهی در هر زمانی رضایت مشتریان خود را سر لوحه کار خود قرار داده و سعی در جلب رضایت مشتریان خود دارد.

call-to-action

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

برای دریافت قیمت، زمان تعویض،‌استعلام موجودی و… همین حالا با ما تماس بگیرید.

مهم ترین نکات هنگام آب بندی شیشه

 1. اولین موردی که در آب بندی شیشه اتومبیل بسیار مهم می باشد. این است که شیشه تهیه شده همانند شیشه فابریک دارای خم و همچنین اندازه دقیقی باشد. برای این منظور قبل از هر گونه اقدام از قبیل زدن چسب بر روی بدنه خودرو می بایست شیشه تهیه شده را در محل قرار گیریش قرار داد. تا متوجه وجود و یا عدم وجود نقص در آن شد. در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد و شیشه به خوبی در محل خود قرار بگیرد مشکل خاصی وجود نخواهد داشت و آب بندی شیشه اتومبیل نیز به خوبی انجام می گردد.
 2. مورد بعدی که به شدت دارای اهمیت در آب بندی کردن شیشه اتومبیل می باشد این است که پس از جدا کردن شیشه شکسته و یا آسیب دیده از بدنه خودرو ممکن است مقداری از چسب آن بر روی بدنه چسبیده و جدا نشده باشد. در این حالت می بایست سطحی که به آن چسب زده می شود. مانند دیگر مناطق صاف باشد و اگر چسب شیشه قبلی سبب نا هموار شدن آن قسمت شده باشد می بایست اقدام به پاک کردن آن نمایید.
 3. همچنین مورد دیگری که در مورد چسب شیشه می بایست به آن اشاره کرد. این است که اگر چسب استفاده شده برای آب بندی شیشه ماشین دارای کیفیت مناسبی باشد. می تواند در محیط مختلف و همچنین در فصل های مختلف از رسیدن آسیب به شیشه ماشین جلوگیری کرده. مقاومت بسیار خوبی را از خود نشان دهد که این موضوع در نوع خود بسیار جالب توجه می باشد.

استفاده از چسب برای آب بندی شیشه

همان طور که ذکر گردید استفاده از چسب برای آب بندی کردن شیشه ماشین بسیار مهم می باشد. در صورتی که از چسب مناسب و مرغوبی برای این کار استفاده نشود شاهد به وجود آمدن مشکلات عدیده و همچنین کوچک و بزرگی برای افراد خواهیم بود. در بازار چسب های مختلفی عرضه می گردد که هرکدام دارای و ویژگی های منحصر به فرد و همچنین قیمت های منحصر به فردی می باشند.

قیمت این چسب ها ارتباط مستقیمی با ویژگی ها و همچنین برند سازنده آن ها دارند. در صورتی که از چسب مرغوب و درجه یک برای آب بندی کردن شیشه اتومبیل شما استفاده شود که توصیه می گردد این کار انجام شود. طبیعتا شاهد مشکلات بزرگ و کوچکی نخواهیم بود و شیشه اتومبیل شما در محیط ها و در فصل های مختلف به خوبی هر چه تمام تر مقاومت خود را نشان می دهد.

هزینه آب بندی شیشه اتومبیل

هزینه های مربوط به آب بندی کردن شیشه خودروی و یا تعویض خودرو بسته به موارد مختلفی منحصر به فرد می باشد. این هزینه های دریافتی به موارد مختلفی بستگی دارد. برای مثال یکی از مواردی که سبب وجود اختلاف بین هزینه های دریافتی برای آب بندی خودرو می گردد. نمایندگی و همچنین تعمیرگاه های مجاز معتبر است که با توجه به خدمات خود دستمزد می گیرند.

گفتنی است که اگر نمایندگی و یا تعمیرگاهی هزینه های گزافی برای انجام این کار دریافت کند می بایست از مراجعه به چنین مراکزی خودداری کنید. افراد می بایست برای انجام این کار به یک تعمیرگاه مراجعه کنند که هزینه های معقول و مناسبی در قبال ارائه خدمات خود دریافت می کند. همچنین از جمله موارد دیگری که سبب افزایش و یا کاهش هزینه های مربوط به آب بندی شیشه ماشین می گردد. نوع چسب استفاده شده و همچنین مهارت و سابقه نصاب شیشه می باشد که سبب منحصر به فرد شدن هزینه ها می گردد. افراد می بایست نسبت به این موارد آگاه باشند.

ادامه مطلب
نحوه-تعمیر-سنسور-باران-سانتافه-و-چگونگی-عملکرد-آن

نحوه تعمیر سنسور باران سانتافه و چگونگی عملکرد آن

امروز می خواهیم به تعمیر سنسور باران سانتافه بپردازیم. در ادامه این مقاله می خواهیم در مورد این که سنسور باران چگونه است و چه کاربرد هایی دارد، صحبت کنیم. همچنین روش هایی را برای تعمیر سنسور باران سانتافه بیان می کنیم. با این قطعه بیشتر آشنا می شویم تا هنگام خرابی آن دغدغه ای نداشته باشیم و بتوانیم به راحتی آن را خریداری و نصب کنیم تا سیستم برف پاک کن هم به خوبی عمل کند. با ما همراه باشید.

سنسور باران چیست و نحوه عملکرد

امروزه خودرو های جدید با امکانات و تجهیزات پیشرفته و مدرن تولید و طراحی می شوند. تا راننده ها بتوانند به راحتی از آن ها استفاده کنند. برای مثال، ماشین سانتافه دارای ویژگی های فنی بسیار خوب و بالا می باشد. امکان رانندگی بهتر را برای افراد به وجود آورده است. یکی از قطعه های مهم ماشین سانتافه سنسور باران می باشد که در ادامه با عملکرد این سنسور آشنا می شویم.

سنسور باران وسیله ای است که میزان رطوبت شیشه جلو ماشین را کنترل می کند و می سنجد. این وسیله بعد از اینکه میزان رطوبت شیشه را سنجید. با توجه به مقدار آن سرعت برف پاک کن های ماشین را تنظیم و بررسی می کند. نکته مهم در ماشین سانتافه که دارای سنسور باران است. این می باشد که افراد باید نحوه تعمیر سنسور باران سانتافه را بلد باشند.

سنسور-باران-چیست-و-نحوه-عملکرد

کاربرد سنسور باران

یکی از مهم ترین کار هایی که سنسور باران انجام می دهد این است که گرد و غبار و حتی کوچک ترین آلودگی که روی شیشه جلو وجود داشته باشد، تشخیص می دهد و به راننده هشدار می دهد. به خاطر همین این موضوع باعث می شود که راننده گرد و غبار و آلودگی را برطرف کند و دید خود را بهتر کند. در گذشته از سنسور باران کمتر در ماشین ها استفاده می کردند. ولی امروزه با توجه به عملکردی که دارد، در اکثر ماشین ها به چشم می خورد. همچنین این سنسور امروزه به گونه ای رایج شده که دسترسی به آن خیلی راحت می باشد. علاوه بر خرید آن، اگر مشکلی برای این وسیله به وجود بیاید. به آسانی می توانید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

به عنوان مثال، اگر برای سنسور ماشین سانتافه مشکلی به وجود بیاید. شما خیلی سریع به تعمیر سنسور باران سانتافه می پردازید. یا حتی می توانند آن را دوباره از مراکز اتومبیل خریداری کنند.

گاهی ممکن است افرادی که سانتافه دارند. برف پاک کن های ماشین را روشن کنند اما آن ها به خوبی عمل نکنند یا قطع و وصل شوند. تولید کنندگان این دستگاه توصیه می کنند، برای بهتر کار کردن برف پاک کن ها از سنسور باران استفاده کنند. همچنین کارشناس ها روش هایی را برای نحوه تعمیر سنسور باران سانتافه بیان کردند. تا بتوانید هنگام مشکل در این وسیله خودتان به راحتی آن را برطرف کنید و دغدغه ای نداشته باشید.

نحوه تعمیر و تعویض سنسور باران سانتافه

در ماشین سانتافه که دارای سنسور باران می باشد. هنگام بارش باران، این وسیله به برف پاک کن ها سیگنال می فرستد تا به طور خودکار شیشه را پاک کنند و دید راننده را مطلوب کنند. گاهی ممکن است این وسیله به برف پاک کن ها هشدار ندهد و برف پاک کن ها عملکرد نامناسبی داشته باشند. به خاطر همین لازم است به تعمیر سنسور باران سانتافه بپردازید تا مشکل برطرف شود.

سنسور باران سانتافه در پشت آینه وسط خودرو نصب شده است. مهم‌ ترین کار آن،  این است که وقتی شیشه دارای رطوبت بسیار زیاد هست. امواج کمتر بازتاب می شوند و این وسیله آن ها را جذب خود می کند. این سنسور وقتی به طور کامل می تواند به تشخیص رطوبت شیشه ماشین بپردازد که امواج بازتاب شان کم باشد.

همانطور که می دانیم این سنسور هیچ ربطی به فصل های سرد و بارانی ندارد بلکه  فقط مقدار مرطوب بودن شیشه را تشخیص می دهد. به برف پاک کن ها فرمان می دهد تا فعال شوند. هنگام شستن ماشین باید این سنسور را از پشت فرمان قطع کنید. زیرا اگر روی شیشه ها آب وجود داشته باشد، این وسیله شروع به عملکرد خود می کند.

به عنوان مثال اگر سنسور باران ماشین سانتافه با عملکرد برف پاک کن ها ارتباط داشته باشد و روزی خراب شود. باید به تعمیر سنسور باران سانتافه بپردازیم. در غیر این صورت برف پاک کن ها هم از کار می افتند. جهت تعمیر یا تعویض نیز باید سنسوری که پشت آینه وسط خودرو به شیشه چسبیده است را مورد بررسی قرار بدهید.

تعمیر سنسور باران سانتافه در مراکز چگونه است؟؟

در سطح کشور مراکز مختلفی برای خدمات رسانی به مشتریانی که ماشین های آن ها خراب شده است یا قطعات آن دچار مشکل شده است، وجود دارد. حتی می توانیم بگوییم در کشور مراکز مختلف و بسیاری برای فروش سنسور باران ماشین ها وجود دارد. شما هم می توانند برای بهتر عمل کردن برف پاک کن ها این وسیله را خریداری کنند و در ماشین خود نصب کنند.

در مراکز خدمات اتومبیل برای تعمیر سنسور باران سانتافه و یا هر ماشین دیگری، ابتدا به پشت فرمان نگاهی می اندازند چرا که اهرمی وجود دارد که باعث غیر فعال شدن این وسیله می شود. اگر مشکل از این قسمت باشد به راحتی می توانند سنسور باران را دوباره فعال کنند.

اما اگر سنسور ماشین به دلایل مختلفی بشکند. یا هر گونه مشکل دیگری داشته باشد. متخصصان و کارشناسان در مراکز خدمات اتومبیل یا لوازم یدکی ها، مشتری را راهنمایی می کنند تا این وسیله را با قیمت مناسب خریداری کرده و از انتخاب آن رضایت کافی داشته باشند.

خلاصه شما برای بهتر عمل کردن برف پاک کن ها و تنظیم سرعت آن ها می توانند سنسور باران را خریداری کنند و پشت آینه وسط ماشین در بالای شیشه نصب کنند و از خوبی های این وسیله لذت ببرند.

ادامه مطلب
کندن-شیشه-دودی

آموزش کندن برچسب شیشه دودی

در ادامه این مقاله می خوانیم که نحوه دودی کردن شیشه ماشین ها چگونه است و همچنین در این مقاله آموزش کندن برچسب شیشه دودی را فرا می‌گیریم.

علاوه بر این، نکات قابل توجه ای را برای کندن برچسب شیشه دودی بازگو می کنیم تا افراد با رعایت این نکته ها، آسیبی به شیشه وارد نکنند.

دودی کردن شیشه های ماشین

بسیاری از افراد هستند که گاهی اوقات تصمیماتی برای جذاب تر کردن ماشین خود می گیرند.

این افراد گاهی تصمیم  می گیرند که شیشه های ماشین خود را دودی کنند.

ممکن است تصمیم این افراد بر اساس علاقه شان به این نوع شیشه ها باشد یا دلایل مختلف دیگری داشته باشد.

اما همگی باید به این نکته توجه بسیار زیادی داشته باشند که دودی کردن شیشه های ماشین کار آسانی نمی باشد و دارای شرایط و قوانین خاصی است.

همچنین نحوه کندن برچسب شیشه دودی نیز دارای قوانین و مقرراتی می باشد که باید حتما آن ها را رعایت کنیم.

شیشه-دودی

همچنین نحوه کندن برچسب شیشه دودی ماشین نیز دارای قواعد و قوانین مخصوص به خود می باشد که حتما باید آن ها را رعایت کنیم.

پس افراد نباید سر خود شیشه های ماشین را دودی کنند.

در دودی کردن شیشه های ماشین عوامل و دلایل مختلفی وجود دارد.

بسیاری از افراد برای جذابیت ماشین شان و یا علاقه ای که به این شیشه ها دارند، آنها را دودی می کنند و برخی دیگر از افراد هم هستند که برای جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید، شیشه های ماشین خود را دودی می کنند.

به عنوان مثال، در استان‌های جنوبی، به دلیل بالا بودن دمای هوا بیشتر ماشین ها شیشه های دودی دارند تا از تابش نور مستقیم خورشید به داخل آن جلوگیری شود.

کندن برچسب شیشه دودی و اجرای آن

افراد هنگامی که تصمیم به دودی کردن شیشه های ماشین می گیرند، باید نکات لازم را برای نحوه کندن برچسب شیشه دودی رعایت کنند تا هنگام انجام این کار، آسیب یا ضربه ای به شیشه ها وارد نشود و خط و خش روی آن ها نیفتد.

تیره یا دودی کردن شیشه های ماشین باید بر اساس قوانینی باشد که در راهنمایی و رانندگی وجود دارد.

اگر این کار بر اساس قوانین انجام نشود، افراد باید جریمه هایی را بابت آن پرداخت کند.

از جمله این قوانین این است که بعد از دودی کردن شیشه ها، باید افراد داخل ماشین پیدا باشند و تیره گی بیشتر از ۴۵ درصد نباشد.

اما برای افرادی که در کار های سیاسی کشور نقش دارند یا در مقامات بالا دست دارند، امکان دودی کردن شیشه های ماشین بیشتر از چهل و پنج در صد نیز امکان پذیر می باشد.

شیشه دودی و معاینه فنی

همان طور که می دانیم مرکز های معاینه فنی هم دارای قوانین و مقررات خاصی برای دودی کردن شیشه های ماشین هستند.

یکی از قوانین این مرکز این است که افراد اجازه دودی کردن شیشه عقب ماشین را ندارند.

به خاطر همین است که اگر افراد شیشه عقب ماشین خود را دودی کنند، برگه معاینه از این مراکز را دریافت نمی کنند.

دلیل اینکه مراکز معاینه فنی اجازه نمی دهند شیشه عقب ماشین دودی شود این می باشد که ممکن است تیره گی آن، امکان دید را از راننده بگیرد.

علاوه بر اینکه روش های مختلفی برای دودی کردن شیشه ماشین وجود دارد، روش‌ های مختلف و راحتی هم برای کندن برچسب شیشه دودی آن وجود دارد.

به عنوان مثال می توان گفت یکی از روش های دودی کردن شیشه ماشین، دودی کردن آن به صورت دستی می باشد یعنی برای این کار افراد وسایلی از جمله سشوار، کاردک و وسایل دیگر نیاز دارند.

همچنین این کار باید با دقت و هوش بسیار بالایی انجام شود.

از مهم ترین نکته ها هنگام دودی کردن شیشه های ماشین به روش دستی این است که گرد و خاک به آن ها نچسبد و توانایی لازم را برای انجام این کار داشته باشیم.

علاوه بر این، باید مهارت های لازم برای کندن برچسب شیشه دودی ماشین را هم داشته باشیم.

نحوه کندن برچسب شیشه دودی

بهترین راه برای نحوه کندن برچسب شیشه دودی این است که با دقت و تمرکز بسیار بالایی آن ها را تمیز کنیم تا شیشه دچار خط و خش یا آسیب نشود.

انجام این کار آنقدر هم که فکر می کنیم سخت نیست فقط باید دقت کنیم که از وسایل تیز استفاده نکنیم و هنگام کندن برچسب، شیشه ها خشک نباشند.

یک روش برای نحوه کندن برچسب شیشه دودی این است که یک ظرف آب داغ داشته باشیم.

بعد مایع شستشو دهنده را داخل آن بریزیم و هم بزنیم تا کف کند.

و در آخر با کمک یک اسفنج یا کیسه برچسب را به آرامی از شیشه جدا و پاک کنیم.

اگر برچسب ها کاملا از شیشه پاک نشوند، می توانیم از روغن زیتون یا هر روغن خالص و طبیعی دیگر استفاده کنیم.

برای این کار می توانیم از یک دستمال تمیز یا روزنامه استفاده کنیم و بقیه برچسب ها را از شیشه پاک کنیم.

بعد از این کار لازم است با استفاده از یک دستمال یا روزنامه شیشه را دوباره بشوییم و بعد با یک دستمال تمیز، شیشه را خشک کنیم.

یکی دیگر از روش هایی که برای کندن برچسب شیشه دودی استفاده می شود، این است که از فاصله پانزده تا بیست متری به برچسب ها سشوار بگیریم و آن ها را حرارت دهیم. بعد از اینکه به برچسب ها حرارت دادیم باید به کمک کاردک یا وسیله های دیگر از گوشه های برچسب شروع کنیم به کندن آن ها تا بتوانیم به راحتی برچسب را از شیشه جدا کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دودی کردن شیشه خودرو خود با مرکز پخش شیشه اتومبیل عبدالهی در تماس باشید.

جهت تهیه انواع شیشه خودرو و شیشه دودی با ما تماس بگیرید. 02122524806 و 02177090652

ادامه مطلب
pride

آموزش تعویض آینه بغل پراید

در این مقاله می خوانیم که جنس و کیفیت آینه بغل پراید چگونه است و مطالبی در مورد قیمت آن و آموزش تعویض آینه بغل پراید بیان می کنیم.

علاوه بر این، می خواهیم در مورد آموزش تعویض آینه بغل پراید هم توضیحاتی را بیان کنیم تا افراد هنگام وجود هر گونه مشکل برای آینه های بغل ماشین خود، بتوانند به راحتی علت آن را جویا شوند و آن را تعمیر کنند.

آینه بغل ماشین چگونه است و علت خرابی آن چیست؟

همانطور که می دانیم یکی از مهم ترین قطعات یک ماشین شیشه و آینه های آن می باشد.

آینه های بغل در امنیت ماشین و سلامتی افراد تاثیر بسیار زیادی دارد.

همه ی ماشین ها در سمت راست و چپ خود دارای دو آینه بغل می باشند.

با وجود این آینه ها، امروزه تصادفات کمتر شده است ولی این به شرطی است که راننده ها بتوانند زاویه دید خود را به درستی کنترل و تنظیم کنند.

این آینه ها برای این نصب شده که راننده انتهای ماشین و اطراف آن را به خوبی کنترل و بررسی کند.

امروزه با توجه به پیشرفت و گسترش اینترنت و فضای مجازی، افراد نگرانی برای تعمیر و تعویض آینه های ماشین خود ندارند چرا که مراکز معتبر و مفید، نحوه آموزش تعویض آینه بغل پراید و یا هر ماشین دیگری را در سایت های خود قرار می دهند و افراد می توانند به راحتی با استفاده از آن سایت ها خودشان نحوه تعویض آینه بغل را یاد بگیرند.

در گذشته مدل های مختلفی از آینه بغل وجود نداشت چرا که تعداد ماشین ها کم بود ولی امروزه برای بالا بردن سطح امنیت ماشین و افراد داخل آن، داشتن آینه بغل ضروری است و اگر ماشین ها آینه بغل نداشته باشند جریمه می شوند و باید هزینه ای را پرداخت کنند.

افرادی که مراحل آموزش تعویض آینه بغل پراید و یا هر ماشین دیگری را پشت سر گذاشته اند، می دانند که در ماشین های امروزی که با مدل های مختلفی تولید و ساخته شده اند، آینه های بغل با برق ماشین ارتباط تنگاتنگی دارند و اگر مشکلی برای برق ماشین به وجود بیاید این آینه ها و یا حتی دیگر قطعات ماشین دچار مشکل می شوند و به خوبی کار نمی کنند.

آینه های بغل ماشین با توجه به مدل ماشین در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شود. به عنوان مثال هر چه ماشین گران تر باشد قطعات آن نیز جذاب تر و گران تر خواهد بود.

ماشین های ارزان قیمت مانند پراید دارای آینه بغل های مکانیکی هستند که بسیار راحت و به طور دستی می توان آن ها را تنظیم کرد.

سایر علت های خرابی آینه بغل ماشین:

اما ماشین های باکلاس و گران قیمت دارای آینه های جذاب و بسیار شیک هستند که قیمت آنها هم بالا می باشد و از همه مهم تر، این آینه ها دارای چراغ های ال ای دی می باشد که در شب امکان روشن شدن آنها وجود دارد.

یکی از موضوع های مهمی که ممکن است در خرابی قطعات ماشین نقش داشته باشد، برق آن می باشد.

اگر آینه های بغل و یا حتی دیگر قطعات ماشین به خوبی کار نمی کرد بهتر است برق ماشین را بررسی کنیم.

گاهی ممکن است بر اثر گذشت زمان، بارش باران، فرسودگی آینه های بغل و جنس نا مرغوب آن ها، این آینه ها خراب شوند و یا دچار خط و خش هایی شوند که قابلیت دید را از راننده سلب کند.

در این صورت می توان از افرادی که آموزش تعویض آینه بغل پراید و دیگر ماشین ها را دیده اند، راهنمایی و کمک گرفت تا این مشکل را برطرف کنیم.  

همچنین می توانیم با استفاده از اینترنت خودمان با وجود فیلم هایی که برای تعویض و تعمیر آینه های بغل وجود دارد، آن ها را تعویض کنیم.

افرادی که آموزش تعویض آینه بغل پراید را یاد گرفته اند،  می توانند راهنمایان خوبی برای ما باشند چرا که آنها  این دوره آموزش را پشت سر گذاشته اند و با قیمت مناسبی قطعات خراب شده را درست و تعویض می کنند.

آموزش تعویض آینه بغل پراید

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، می دانیم که آینه های بغل ماشین جزو قطعات مهم می باشند و وجود آنها ضروری می باشد.

بیشتر خرابی و شکستگی آینه های بغل ماشین به دلیل شلوغی شهر و خیابان ها می باشد چرا که هنگام ترافیک ممکن است آینه های بغل به دیگر ماشین ها برخورد کند و شکسته شود.

برخی از افراد هنگام خراب شدن قطعات ماشین خود از جمله آینه ها، به خاطر راحت بودن تعویض آن مراحل آموزش تعویض آینه بغل پراید را پشت سر می گذارند تا هنگام وجود هر گونه مشکل خودشان آن را برطرف کنند.

بسیاری از مردم هستند که برای تعویض آینه های بغل ماشین می خواهند هزینه کمتری را پرداخت کنند.

این افراد می توانند مراحلی را برای آموزش تعویض آینه بغل پراید پشت سر بگذارند و در این دوره کوتاه مدت، تعویض قطعات ماشین را یاد بگیرند.

مراحل تعویض آینه بغل پراید

 • برای تعویض آینه های بغل ابتدا باید محفظه داخل درب ماشین باز شود تا آینه ها به راحتی مشاهده شوند.
 • باز کردن این محفظه کار آسانی می باشد چون با تعدادی پیچ وصل شده است.
 • به افراد توصیه می شود که با دقت زیاد کار کنند تا به ماشین آسیبی نرسد.
 • بعد از باز شدن پوشش داخلی درب، نوبت باز کردن آینه خراب یا شکسته می باشد و باید آینه سالم را جایگزین آن کنیم.
 • بعد از تعویض آینه باید تمام پیچ و مهره ها و کابل ها را مثل قبل ببندیم تا آینه به درستی عمل کند.
 • نکته مهم هنگام تعویض آینه های بغل این است که قبل از بستن محفظه داخلی درب ماشین، برق آینه را بررسی و امتحان کنیم تا مطمئن شویم که درست کار می کند.

کلام آخر

گاهی ممکن است حتی با آموزش تعویض آینه بغل پراید هم،  برخی از افراد نتوانند به راحتی آن ها را تعویض و تعمیر کنند.

در این صورت لازم است از یک متخصص با تجربه و حرفه ای تر برای حل مشکل کمک بگیرند چرا که ممکن است آینه و قاب آن مشکلی نداشته باشند و آسیب وارد شده به آن بیشتر باشد.

ولی امروزه به دلیل اینکه مراحل آموزش تعویض آینه بغل پراید و دیگر ماشین ها توسط متخصصان حرفه ای انجام می شود، مشکلی برای افراد به وجود نمی آید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش خدمات تعمیر آینه شیشه اتومبیل عبدالهی مراجعه نمایید!

ادامه مطلب
شیشه-بالابر

تعمیر شیشه بالا بر خودرو و علت خرابی آن

در ادامه این مقاله می خوانیم که نحوه فعالیت شیشه بالا بر خودرو چگونه است و عملکرد آن در ماشین چیست؟ همچنین می خواهیم در مورد آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو و علت اصلی خراب شدن آن مطالبی را بیان کنیم و مراکز مختلف برای آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را معرفی می کنیم تا افراد هنگام به وجود آمدن مشکل، نگرانی نداشته باشند.

شیشه بالا بر خودرو چیست و چگونه علت خرابی آن را جویا شویم؟

شیشه بالا بر ماشین وسیله و ابزاری ساده می باشد که میان کلید شیشه بالا بر ماشین و برق وسیله بالا بر قرار گرفته است.

این دستگاه به دلیل اینکه به طور مستقیم از باطری ماشین برق می گیرد، عملکرد و خاصیت خوبی را در تقویت شیشه بالا بر به وجود می آورد.

برخی خودرو ها دارای بالا بر های برقی کند می باشند که این کار بسیار سختی به نظر می رسد و به موتور بالا بر فشار زیادی را وارد می کند.  

گاهی به دلیل گذر زمان، کهنه شدن و از بین رفتن سیم ها، برقی که به شیشه بالا بر خودرو وصل می شود، توانایی و مقاومت خود را از دست می دهد و دیگر قدرتی برای بالا بردن شیشه را ندارد.

 به همین دلیل افرادی که آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را پشت سر گذاشته اند، پیشنهاد می کنند از یک دستگاه تقویت کننده برای شیشه بالا بر استفاده شود تا برق کافی برای موتور آن فراهم شود و شیشه ها مثل روز های اول به خوبی و سریع بالا بروند.

تعمیر شیشه بالابر

این افراد به دلیل اینکه در مراکز معتبر و خوب و با تجربه آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را یاد گرفته اند، می توان به آن ها اعتماد کرد و هنگام خرابی شیشه بالا بر خودرو از آن ها کمک گرفت و از خدمات آن ها بهره مند شد.

متخصصان شیشه اتومبیل عبدالهی در کنار شما هستند تا شیشه بالابر خودرو خود را در کمترین زمان، با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تعویض نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تعمیر شیشه بالابر مراجعه نمایید.

قیمت تعمیر شیشه بالا بر خودرو در مرکز پخش عبدالهی بسیار مناسب و ارزان می باشد چرا که هدف آن ها فقط جلب اعتماد مشتریان و ارائه بهترین خدمات می باشد و اهداف اقتصادی بالایی ندارند.

خرابی شیشه بالا بر احتمالا به دلیل سیم کشی موتور یا خرابی کلید ها می باشد.

برای حل این خرابی کسی که آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را دیده باشد، می داند که علت آن چیست و چگونه باید آن را بر طرف کند.

گاهی وقت ها ممکن است شیشه بالا بر خودرو به خوبی عمل نکند و این موضوع برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که امنیت ماشین به شیشه ها وابسته است. 

عوامل مختلفی مانند خرابی موتور، سیم ها و…. می توانند در عملکرد شیشه های بالا بر نقش داشته باشند.

عوامل دیگری که در عملکرد شیشه های بالا بر نقش دارند

 • موتور شیشه های بالا بر: اگر هنگام فشار دادن کلید شیشه بالا بر از درب ماشین صدایی به گوشمان برسد یعنی موتور شیشه بالا بر دچار نقص و عیب شده است. به همین دلیل افراد باید اگر خودشان آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را دیده اند، آن را درست کنند و اگر هم توانایی درست کردن آن را ندارند می توانند به مراکز تعمیر شیشه بالا بر مراجعه کنند تا مشکل ماشین شان بر طرف شود.
 • سیم های شیشه بالا بر: گاهی ممکن است هنگام فشار دادن کلید های شیشه بالا بر، شیشه ها بالا و پایین نروند. این مشکل به خاطر برق آن می باشد چرا که بر اثر گذشت زمان یا کهنه شدن سیم ها، عملکرد شیشه های بالا بر دچار اختلال می شود.
 • سیم کشی موتور: گاهی هم ممکن است مشکل شیشه های بالا بر به خاطر سیم کشی موتور آن باشد که در این صورت موتور قدرتی برای بالا بردن شیشه ها ندارد و حتما لازم است آن را نشان افرادی که مراحل آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را پشت سر گذاشته اند، بدهیم و مشکل را حل کنیم.

و در آخر می توان به یک عامل کوچک اشاره کرد.

گاهی ممکن است هیچ مشکلی برای سیم ها و موتور شیشه های بالا بر وجود نداشته باشد و تنها قفل کودک آن فعال شده باشد.

آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو چگونه است ؟

هنگام خراب شدن شیشه های بالا بر یکی از مهم ترین موضوع ها این است که شیشه ها پایین نباشند چرا که ممکن است باران بیاید و داخل ماشین خیس شود.

بهترین راه حل برای بر طرف کردن مشکل شیشه های بالا بر ماشین این است که با یک متخصص و مشاور تماس بگیریم و از راهنمایی های آن ها بهره مند شویم.

 برخی از راه های آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو

 • درب ماشین را محکم ببندیم.
 • کمک گرفتن از دستان: اگر با فشار دادن دکمه شیشه بالا بر،  شیشه بالا نرفت و موفق نشدیم،  با مشت به در ضربه بزنیم تا بعدا به تعمیر کار برویم.
 • ماشین را روشن کنیم و از جرقه زدن آن هنگام روشن بودن مطمئن شویم.
 • هنگام وجود مشکل و هر گونه عیب هر دو کلید را امتحان کنیم.
 • درب ماشین را ببندیم و اگر نتوانستیم دوباره تلاش کنیم که درب را محکم ببندیم.
 • شیشه ماشین را با دست های خود به آرامی و دقت بسیار زیاد باید بالا برد.

هنگام بالا بردن شیشه اگر فشار بسیاری وارد می شود، مراقب انگشتان و دست های مان باشیم تا گیر نکند و آسیبی نبیند.

اما این روش موقتی می باشد و برای رفع عیب اصلی باید حتما به متخصصی برای تعمیر آن مراجعه کنیم و خودمان سر خود آن را دستکاری نکنیم.

افراد می توانند هنگام مشکل شیشه بالا بر، خودشان آن را بر طرف کنند ولی این به گونه ای است که دوره آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو را پشت سر بگذارند‌.

دوره تعمیر شیشه بالابر

دوره آموزش تعمیر شیشه بالا بر خودرو تضمینی می باشد و افراد با گذراندن این دوره به نصاب با تجربه و خوب برای نصب شیشه های بالا بر تبدیل می شوند.

در این دوره افراد موارد زیر را یاد می گیرند:

 • تعمیر انواع شیشه های بالا بر برای ماشین های خارجی و داخلی
 • تدریس چگونگی نصب کردن بالا بر های شیشه ای و سیم کشی آن ها
 • بر طرف کردن مشکل کندی شیشه بالا بر و آموزش سیم کشی و تعویض سیم های شیشه بالا بر
 • رفع اتصالی سیم های شیشه بالا بر 
ادامه مطلب