02177196143

شیشه خودرو یکی از قطعات مهمی است که  درمورد آن کمتر بحث می شود. اما این قطعه اهمیت بسیاری داشته و در حفظ سلامتی سرنشینان خودرو تاثیر بسزایی دارد. بر خلاف باور برخی از افراد این شیشه ها با گلس های معمولی تفاوت بسیاری دارند و با جنس دیگری ساخته شده اند. چرا که به راحتی شکسته نشوند و هنگام حوادث های مختلف همچون تصادف به افراد داخل خودرو آسیب نزنند. در ادامه می خواهیم درمورد گلس یکی از خودرو ها یعنی شیشه chr با شما صحبت کنیم. پس در بخش های بعدی همراه ما باشید تا با تمام شیشه های این خودرو آشنا شوید.

تعویض شیشه جلو chr

قیمت شیشه CHR

شیشه اتومبیل ها در گذشته به شکل متفاوتی بود. به این صورت که در تمام خودرو ها شیشه های معمولی کار گذاشته می شد. همانطور که می دانید گلس های معمولی با یک ضربه به راحتی شکسته می شوند. علاوه بر این هنگام شکستن به قطعات نوک تیز تبدیل شده و ضررات زیادی برای افراد داخل خودرو به همراه دارد. اما امروزه چند دهه است که شیشه اتومبیل ها از جنس لمینت و سکوریت ساخته می شود. این گلس ها در مقایسه با شیشه های معمولی مقاوم تر هستند.

شیشه-CHR

02177196143

خودرو chr

قبل از اینکه شیشه chr را بررسی کنیم. تویواتا اچ آر یک کراس اوور ساب کامپکت توسط تویوتا تولید شده است. این خودرو در سال 2013 به رهبری کوبا، مهندس ارشد تویوتا آغاز شد.همچنین راه اندازی آن در 14 دساکبر سال 2016 در کشور ژاپن صورت گرفت. این اتومبیل در اوایل سال 2017 در اروپا، استرالیا، آفریقای جنوبی و آمریکای شمالی و در سال 2018 در آسیای جنوب شرقی، چین و تایوان به فروش رفت.

02177196143

شیشه جلو chr

شیشه chr

این خودرو دارای  شیشه های جلو، عقب، درب های جلو، درب عقب می باشد. مانند شیشه دیگر خودرو ها گلس جلو آن شیشه اصلی و سایر شیشه های آن جانبی هستند. از همین رو شیشه جلو از جنس لمینت و شیشه های دیگر آن از جنس سکوریت می باشند. در ادامه هر کدام از این شیشه ها را برای شما توضیح می دهیم.

02177196143

جهت خرید شیشه تویوتا سی اچ آر می توانید با شما درج شده تماس گرفته و هماهنگی های لازم را انجام دهید و در شیشه اتومبیل عبدالهی انواع خدمات مربوط به شیشه همچون ترمیم، تعویض و حتی خرید انجام می شود.

شیشه جلو chr

شیشه جلو جزو مهمترین شیشه خودرو است و جنس آن از لمینت می باشد. گلس های لمنیت بسیار مقاوم بوده و بر خلاف شیشه های معمولی به راحتی شکسته نمی شوند. هنگامی که شکسته می شوند قطعات آن در کنار هم قرار می گیرند و پخش یا نوک تیز نمی شوند. از همین رو هنگامی که ترک بخورند یا یک شکستگی کوچیک روی آن ها ایجاد شود، دیگر مجبور به تعویض شیشه خودرو خود نیستید بلکه می توانید با هزینه ای پایین تر و زمانی کم تر گلس خودرو خود را به راحتی ترمیم کنید.

02177196143

در مدل اول این خودرو، شیشه جلوی آن دارای سنسور نور و باران، پایه آینه، گرم کن پایین شیشه می باشد. علاوه بر این جای شاسی یا همان وین نامبر نیز در قسمت پایین سمت چپ شیشه واقع شده است. تیپ رنگی آن سبز ( یو وی کات، ضد اشعه خورشید، بوده و نوار بالا و پایین شیشه دارد.

مدل دوم آن نیز رادار خطوط و تابلو خوان و یا همان دوربین، سنسور نور و باران، پایه آینه و گرم کن پایین شیشه دارد. این شیشه نیز مانند مدل اول آن دارای جای شاسی یا همان وین نامبر در قسمت پایین سمت چپ بوده و در نیپ رنگی سبز می باشد. همچنین امکانات دیگر آن دارای نوار بالا و پایین شیشه است.

قیمت شیشه جلو  chr

02177196143

-قیمت شیشه جلو chr (2016 تا کنون): تماس بگیرید.

جهت اطلاع از قیمت شیشه تویوتا و شیشه جلو سایر خودرو ها می توانید با ما تماس گرفته و درمورد جزئیات خرید، تعویض و ترمیم شیشه خودرو خود با مشاورین و کارشناسان ما مشورت کنید. شیشه اتومبیل عبدالهی به صورت حضوری، غیر حضوری و حتی به صورت سیار نیز به شما خدمات ارائه می دهد.

شیشه عقب chr

02177196143

گلس عقب این اتومبیل دارای سایز بزرگ و قوس زیاد می باشد. شکل ظاهری آن هم بسیار خاص است. شیشه عقب این خودرو امکاناتی همون بخار گیر و آنتن دارد. همچنین در قسمت دور شیشه آن  نوار و وسط پایین یک سوراخ قرار داده شده است. این سوراخ برای نصب برف پاک کن در عقب شیشه وجود دارد. تیپ رنگی شیشه عقب chr  دودی یا همان مشکی است. جنس این شیشه نیز از سکوریت می باشد.

شیشه-عقب-تویوتا-CHR

قیمت شیشه عقب chr

02177196143


-قیمت شیشه عقب chr (2016 تا کنون): تماس بگیرید.

-گلس عقب chr (2018 تا کنون): تماس بگیرید.

با توجه به نوسانات قیمتی که در بازار شیشه حاکم است، متاسفانه از درج قیمت شیشه معذوریم. اما برای اطلاع از قیمت ها و یا سفارش شیشه عقب فابریک خودرو و هماهنگی های لازم برای خدملت مربوط به شیشه، می توانید با شیشه اتومبیل عبدالهی تماس بگیرید.

شیشه-بغل-تویوتا-CHR

شیشه درب های جلو chr

02177196143

شیشه درب های جلو اتومبیل chr با دو عدد پایه پلاستیکی به شیشه متصل شده اند که با یک بالا بر برقی وصل می شوند. تیپ رنگی آن ها سبز می باشد. این نوع شیشه ها یو وی کات، ضد اشعه نور خوشید هستند. جنس شیشه درب های جلو خودرو سکوریت می باشد. شیشه های سکوریت هنگام شکستن به قطعات کاملا ریزی تبدیل می شوند. این قطعات آنقدر ریز هستند که به خاک ریز شباهت دارند. این قطعات صیقلی بوده و آسیبی به افراد داخل خودرو نمی رسانند. شیشه های سکوریت به راحتی شکسته نمی شوند و مقاومت آن ها در برابر شیشه های لمینت بیشتر است.

قیمت شیشه درب های جلو chr

02177196143

– شیشه درب های جلو chr (2016 تا کنون): تماس بگیرید.

برای اطلاع از قیمت شیشه chr  و شیشه سایر خودرو ها با شماره موجود تماس بگیرید و از مشاوره رایگان شیشه اتومبیل عبدالهی بهره مند شوید. تا در صورت تمایل خدمات شیشه خودرو خود را در تعمیرگاه ما انجام دهید.

CHR

 شیشه درب عقب chr

02177196143

گلس درب عقب این خودرو به شکل ذوزنقه کوچک می باشد. این شیشه با یک پایه ریل فلزی روی بالا بر برقی نصب شده و در تیپ رنگی مشکی یا همان دودی می باشد. از آنجایی که این شیشه ها نیز، جزو شیشه های جانبی هستند. به همین دلیل جنس آن ها از سکوریت است. گلس های سکوریت در دمای 600 یا 700 درجه سانتی گراد حرارت داده شده و به سرعت سرد می شوند. به همین دلیل مقاومت آن ها زیاد می شود. این نوع شیشه ها تحمل وزن تا 40 کیوگرم را دارند. مقدار مقاومت آن ها در مقایسه با شیشه های معمولی 7 برابر بیشتر می باشد. شیشه های سکوریت تغییر رنگ نمی دهند و هیچ گونه پسی و بلندی روی آن ها وجود ندارد.

قیمت شیشه درب عقب chr

02177196143

-قیمت شیشه عقب chr (2016 تا کنون): تماس بگیرید.

اگر می خواهید از قیمت های شیشه با خبر شوید می توانید با شماره درج شده در این صفحه تماس بگیرید. در شیشه اتومبیل عبدالهی تمامی کار های مربوط به شیشه با بهترین کیفیت و در سریع ترین زمان انجام می شود.

چسب پلی اورتان یکی از بهترین چسب هایی است که باید در نصب شیشه از آن استفاده کرد و در شیشه اتومبیل عبدالهی این چسب در نصب گلس، به کار برده می شود.

شیشه لچکی  chr

02177196143

اگر با دقت به این خودرو نگاه کنید، می بینید که در قسمت جلویی درب های این خودرو شیشه های لچکی مثلثی شکل وجود دارد. همچنین در قسمت درب های جلویی آن هم شیشه لچکی قرار دارد. این نوع شیشه ها به رنگ سبز بوده و جنس آن ها از سکوریت است.

شیشه-لچکی-CHR

قیمت شیشه لچکی chr

02177196143

-قیمت شیشه  لچکی درب های جلو و عقب chr (2016 تا کنون): تماس بگیرید.

برای استعلام و خرید شیشه chr می توانید با ما در تماس باشید و جهت تعمیر، ترمیم و خرید شیشه خودروی خود اقدام کنید. پس برای هماهنگی های لازم با ما تماس بگیرید.

TOYOTA-CHR

طراحی ظاهری CHR

02177196143

پس از توضیح شیشه chr می خواهیم طراحی ظاهری این خودرو را بررسی کنیم. به طور کلی محصولات تویوتا عامه پسند و میانه رو هستند. اما در این خودرو خلاقیت های بی پروا و کم سابقه در تاریخ خودرو سازی تویوتا مشاهده می شود، طراحان اتومبیل chr هنگام طراحی آن، نیاز بازار و علاقه جوانان به خرید کراس اوور ها را مد نظر قرار داده اند. همچنین جلوه اسپرت در این خودرو افزایش یافته و آن را جذب کرده است.

خطوط حجم دهنده در این خودرو به دفعات زیادی استفاده شده است. این خودرو به صورت جا دار طراحی نشده، اما ظاهر آن به گونه می باشد که از سایز واقعی خودش بزرگ تر بنظر می رسد. هنگامی که این خودرو را برای بار اول می بینید، گمان می کنید که یک اتومبیل شاسی بلند های کلاس بالاتر می باشد. خودرو chr  را می توان یک خودرو کوپه و یا هاچبک مدرن دانست. خودرو تویوتا چی آر توسط طراحی های خلاقانه و افزایش ارتفاع جزو خودرو های کراس اوور می باشد. ستون های اول آن نازک می باشد که همین طراحی باعث افزایش دید مفید راننده نسبت به اطراف می شود.

طراحی بدنه CHR

02177196143

نمای رو به رویی این خودرو شباهت زیادی به مدل Rav4  دارد. طراحی این قسمت در خودرو chr، چراغ های نسبتا بزرگی وجود دارد. جلوپنجره این خودرو حجیم و سنتی نمی باشد و هدایت هوا از طریق فضای داخل سپر آن انجام می شود. در قسمت سپر جلویی آن چراغ های مه شکن به شکل دایرای قرار داده  شده اند. همچنین دو مجرای هوا در گوشه های سپر طراحی شده است که با چراغ ها تقارن دارند. هدف از ساخت این دو مجرا یکنواختی این بخش و بهبود آیرودینامیک می باشد. گلگیر های جلو بسیار بزرگ و حجیم طراحی شده است که از نمای رو به رو بسیار بزرگ تر از آن چیزی که هست به نظر می رسند.

در نمای جانبی chr  خطوط حجم دهنده وجود دارند که این خطوط نمایی سه بعدی به این خودرو می دهند. یکی از نکاتی که در طراحی این خودرو بسیار عجیب است، محل جایگذاری دستیگره در می باشد که نزدیک سقف بوده و فاصله بسیار کمی با شیشه عقب خودرو دارد! این اقدامی عجیب برای افرادی که قد کوتاهی دارند و یا برای کودکان یک معایب محسوب می شود.

جهت خرید برف پاک کن chr به یدک فیت مراجعه کنید.

فضای داخلی و کابین CHR

02177196143

شیشه chr

 به محض اینکه وارد کابین این خودرو می شوید، سادگی و در عین حال زیبایی را مشاهده می کنید. یکی ویژگی های مثبت طراحی داخل خودرو chr، کاهش کلید های مختلف و اتکا به نمایشگر لمسی میان داشبوردان می باشد. برای راحتی فرمان دهی راننده، یک نمایشگر 7 اینچی در محلی نزدیک به فرمان قرار دارد. همچنین بسیاری از آپشن های آن مانند سیستم پخش چند رسانه ای و حالت های مختلف رانندگی، توسط دکمه های روی فرمان هم قابل تنظیم هستند.

رنگ و جنس داشبورد در بیشتر خودرو های chr خاکستری مات و از پلاستیک سخت می باشد، این قطعه در خودرو با صندلی ها و فرمانی که از جنس چرم مصنوعی هستند هماهنگی خوبی دارند. قسمت بالایی داشبورد پوششی چرم نرم و با خط دوخت بوده که بسیار لوکس می باشد. نشان دهنده های دور موتور و سرعت های لحظه ای، عقربه ای بوده و سبک آن ها جایگذاری سیلندری می باشد. این چیدمان قدیمی بوده و یک نمایشگر 4.2 اینچ رنگی کارایی مناسبی دارد. فرمان و دسته دنده خودرو اچ آر ترکیبی از متریال براق داشته به نمونه های لکسوس شباعت زیادی دارد. صندلی هاب عقب این خودرو فضای کمتری نسبت به فضای جلویی آن دارد. اما با این وجود برای دو انسان بالغ با قد 180 سانتی متر مناسب می باشد.

شما می توانید برای خرید شیشه chr با شیشه اتومبیل عبدالهی تماس بگیرید تا کارشناسان ما با شما صحبت کنند و شما نیز در صورت تمایل خدمات شیشه خودرو خود را انجام دهید. هدف ما، رضایت شماست.

مشخصات خودرو chr

حال که با شیشه های این خودرو و طراحی ظاهری و داخلی آن آشنا شدید، می خواهیم به سراغ یکی دیگر از مهم ترین مبحث ها یعنی مشخصات کامل این خودرو برویم. نکته قابل توجه این است که این بخش برای افرادی که قصد خرید این خودرو را دارند از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. چرا که شما قبل از خرید یک خودرو باید با مشخصات کامل آن آشنا شوید و سپس اقدام به خرید آن کنید. پس با ما همراه باشید.

وضعیت خودرو chr  در بازار ایران

مدل های موجود: 2017- 2019

مشخصات فنی

 • محور محرک: دیفرانسیل جلو

 • گیربکس: E- CVT

 • پیشرانه: 4 سیلندر با موتور الکتریکی

 • حجم موتور: 1.8 لیتر

عملکرد فنی

 • قدرت: 122 اسب بخار
 • گشتاور: 142 نیوتن
 • شتاب: 11 ثانیه

 • سرعت: 170 کلیومتر بر ساعت
 • مصرف ترکیبی: 3.9 لیتر در صد کیلومتر

ابعاد و اندازه ها

 • نوع بدنه: شاسی بلند کوچک

 • نوع شاسی: یکپارچه
 • نسل (کد اتاق): نسل اول

 • طول: 4360 میلی متر

 • عرض: 1795 میلی متر
 • ارتفاع: 1555 میلی متر فاصله محوری: 2640 میلی متر
 • وزن: 1520 کیلوگرم

 • حجم باک: 43 لیتر
 • چرخ جلو: 225/50R18

 • چرخ عقب: 225/50R18
 • سایر ویژگی ها: رینگ 10 شاخه دو رنگ

 سیستم کمکی راننده

 • کروز کنترل: دارد
 • کروز کنترل هوشمند: سفارشی

 • کنترل ایستایی در سربالایی: دارد

 • کنترل سرعت در سرازیری: دارد

 • قابلیت کنترل کششی: دارد

 • کنترل پایداری: دارد

 • ضد واژگونی: دارد

 • اتو پارک: سفارشی

حالت رانندگی: دو حالته ( اکو و برقی)

 • سیستم هشدار دهند

 • سنسور جلو و سنسور عقب: سفارشی
 • سنسور باران: دارد
 • قابلیت سنسور باد تایر: دارد
 • رادار نقشه کور: سفارشی
 • رادار تغییر لاین: سفارشی
 • قابلیت رادار تصادف جلو و تصادف: سفارشی
 • قابلیت رادار تابلو خوان: سفارشی
 • سایر ویژگی ها: سنسور 60 درجه پارک: سفارشی و سنسور تشخیص عابر: سفارشی

سیستم های ترمز

 • توزیع نیروی ترمز: دارد ترمز ضد قفل: دارد
 • ترمز کمکی: دارد

 • ترمز پارک برقی: دارد

 • ترمز اضطراری: سفارشی
 • سایر ویژگی ترمز: اتوهلد (سفارشی)

 • سیستم روشنایی
 • دی لایت: دارد

 • اتولایت: دارد
 • نور بالا اتومات: سفارشی

 • ارتفاع نور اتومات: سفارشی
 • چراغ مه شکن جلو: دارد
 • چراغ مه شکن عقب: دارد
 • چراغ جلو: زنون- (چراغ LED جلو و عقب: سفارشی) سایر ویژگی روشنایی: مه شکن LED- چراغ بدرقه- نور پردازی داخلی

فرمان

 • نیروی کمکی: برقی
 • تنظیم موقعیت: 4 حالته
 • روکش چرم: دارد

 • دکمه های کنترلی: دارد

 • حساس به سرعت: دارد
 • گرم کن فرمان: سفارشی

مالتی مدیا

 • سیستم صوتی: (6 اسپیکر: استاندارد)- (سیستم پخش JBL با 9 اسپیکر: سفارشی)- هندزفری

 • مانیتور: 8 اینچی لمسی
 • نویگیشن: دارد
 • دوربین عقب: دارد
 • قابلیت پشتیبانی: AUX- MP3- USB- Bluetooth
 • سایر ویژگی مالتی مدیا: نمایشگر 4.2 اینچی صفحه کیلومتر

ایمنی کابین

 • مجموع ایربگ ها: 6
 • ایربگ راننده: دارد

 • ایربگ ر اننده: دارد
 • زانویی راننده: سفارشی

 • ایربگ سرنشین جلو: دارد
 • ایربگ پرده ای: دارد

 • جانبی جلو: دارد
 • پشت سری فعال: دارد

رفاهی کابین

 • ورود بدون کلید: سفارشی

 • استارت دکمه ای: سفارشی
 • سیستم تهویه: اتومات دو گانه
 • صندلی راننده: تنظیم برقی (سفارشی)- تنظیم برقی گودی کمر (سفارشی)- صندلی اسپرت
 • صندلی سر نشین جلو: تنظیم دستی- صندلی اسپرت ویژگی صندلی عقب: تاشو دو تکه
 • گرم کن صندلی: (جلو: سفارشی) روکش صندلی: پارچه (روکش چرم: سفارشی)
 • ایزوفیکس صندلی: دارد خروجی 12 ولت: دارد
 • سایر ویزگی کابین: (بلولاین: سفارشی)

آینه و شیشه

 • آینه عقب تاکتروکرومیک: دارد

 • آینه جانبی تاشو برقی: سفارشی
 • آینه جانبی با تنظیم برقی: دارد

 • آینه جانبی با گرم کن: دارد
 • سایر ویژگی ظاهری: شیشه دودی عقب- (قاب و سقف مشکی: سفارشی)- (باربند و رکاب: سفارشی)

ترمیم شیشه چیست؟

ترمیم شیشه یکی از خدمات شیشه خودرو است. هزینه انجام این خدمات در مقایسه با تعویض شیشه کمتر و به صرفه تر می باشد. ترمیم شیشه فرایندی است که در طی سه مرحله فرز کاری یا مته زنی، تزریق مواد و خشک سازی انجام می شود. در مرحله اول یعنی فرز کاری و یا مته زنی، با استفاده از مته بسیار ریز مسیر ترک را سوراخ می کنند تا پیروی آن صورت نگیرد. لازم به ذکر است که به تزریق مواد کمک می کند.

در مرحله دوم تزریق مواد صورت می گیرد. این کار با ایجاد فشار ترک را تا حدی باز می کند تا مواد رزین مخصوص به راحتی با داخل آن تزریق شود. این مواد فضای ترک را کامل پر می کنند. در آخرین مرحله با کمک تابش نور ماورا بنفش یا همان UV این مواد خشک شده و به حالت جامد در می آید و به این صورت شکل ترک تا حدی محو شده و مقاومت شیشه را بالا می برد. این کار به هدف جلوگیری از پیشروی ترک شیشه انجام می شود.

کیفیت ترمیم

جهت کیفیت و بازدهی ترمیم سنگ خوردگی شیشه خودرو باید بلافاصله بعد برای ترمیم آن اقدام کنید. چرا که هر چقدر این زمان طولانی تر باشد احتمال ترمیم آن به حداقل می برد. نفوذ آب و گرد و غبار داخل شکاف ترک و سنگ خوردگی جزئی از دلایل آن است. مقدار طول ترک یکی دیگر از پارامتر های مهم در ترمیم شیشه است، بهتر است بیشتر از 18 اینچ و یا 40 سانتی متر نباشد. البته لازم به ذکر می باشد که این مقدار بسیار است و هزینه ترمیم شیشه را بالا می برد. مورد بعدی که اهمیت زیادی دارد، تجربه ترمیم کار شیشه خودرو شما می باشد. این شخص باید از تخصص بالایی برخودار باشد و در این صورت امکان ترمیم وجود ندارد. در آخر باید بگوییم که کیفیت مواد مصرفی هم پارامتر بعدی است که باید به آن توجه کنید. 

ترمیم شیشه جلو خودرو خود را در اولویت قرار دهید

شما باید به دلایل زیر ترمیم شیشه جلویی خودرو را در اولویت قرار دهید:

-هنگامی ترمیم شیشه خودرو انجام می شود، مقاومت شیشه بین 80 تا 90 درصد بیشتر می شود و ظاهر آن در بهترین حالت تا 70 درصد بهبود میابد. هزینه ترمیم آن در مقایسه با تعویض شیشه بسیار به صرفه تر می باشد. خصوصا برای خودرو هایی که محصول خارج هستند. همچنین شیشه جلو خودرو در کارخانه ها، از طریق ربات ها انجام می شود و نصب شیشه جلو در مراکز تعویض شیشه اینکار به صورت دستی انجام می شود. به همین دلیل همواره اولویت با ترمیم شیشه است. اگر قصد معاینه بفنی دارید، در صورتی که کار ترمیم شیشه به خوبی انجام شود، مجوز آن صادر خواهد شد. شما در صورت تمایل برای انجام هر گونه خدمات شیشه خودرو همچون تعویض، ترمیم و خرید شیشه می توانید با شیشه اتومبیل عبدالهی تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

خدمات شیشه اتومبیل عبدالهی